Prestrite si pestro

Prestrite si pestro

26. 02. 2007
Zdieľať

Prestali ste veriť, že nejaký z vašich servisov prežije v kompletnej zostave celý rok. Teraz čakáte väčšiu spoločnosť. Ako nato? Spomeňte si. Na kombinovanie nábytku rôznych slohov a období si väčšina z nás už dávno zvykla; tak prečo to neskúsiť s porcelánovými súpravami. Ak nezískajú mimoriadnu cenu za dizajn, aspoň pobavia. Páčil by sa vám na rodinnej oslave bláznivý stôl? Namiešajte si ho z rôznych servisov a súprav pohárov.

















Prestrite si pestro

80465
Jena Šimková


Prestrite si pestro

80464
Jena Šimková


Súprava šálok z bazára so spomienkou na 50. roky je znova v kurze. Aby jej nebolo smutno, v susedstve sa vyníma dokonalý úlet typu “číslo 5 ešte žije”. Kamarátkin manžel nezaváhal a obdaril poslednú šálku z babičkinej súpravy sklenenou nôžkou z nebohého pohára na víno.


Dobrá rada: miešajte s citom. Ak poháre rôznych tvarov, tak potom z číreho skla a bez ozdôb. Snažte sa držať jednotlivých druhov pohárov. Dôležité je, na aké pitie boli pôvodne vaše skvosty určené. Vínový pohár patrí k vínovému.


Prestrite si pestro

80466
Jena Šimková


Na svoje si prídu aj osirotené kusy. Možno sa pridá kamarátka a vytvoríte z dvoch starých súprav netradičné stolovanie na priateľské posedenia. Neoceniteľnou výhodou, najmä pre pokročilých hostí, bude fakt, že každý si svoj pohár, šálku či tanier spozná podľa tvaru alebo podľa farby. Trochu fantázie a zo starej kuchynskej váhy vytvoríte atmosféru blížiaceho sa novoročného prípitku.


Na prvý pohľad dve obedové súpravy, ktoré sú iba vzdialenými príbuznými. Tá prvá dokonca vznikla voľakedy kombináciou tanierov s rovnakým vzorom v niekoľkých farbách. Na odľahčenie sme použili jednoduchý set plytkého a polievkového taniera s modrým pásikom. Zahrajte sa. Prekladajte taniere a vyskúšajte, ako by si čo najlepšie sadli. Váš stôl môže zakaždým vyzerať inak.


Prestrite si pestro

80463
Jena Šimková

Ešte k tomu umne zvolené servítky, ktoré sa síce stretávajú tón v tóne farebne, ale po vzory si zašli k rôznym návrhárom.

Kategória: Dekor Doplnky
Tagy: dekor doplnky
Zdieľať článok

Diskusia