V byte vášho miláčika

V byte vášho miláčika

31. 08. 2009
Zdieľať

Na svete sú ľudia a blázni. Ak patríte k tým druhým, ktorí sa zbláznili do svojho domáceho miláčika, tak práve pre vás je určený tento článok. Pre tých, ktorí to, v očiach iných, možno preháňajú, ale im je to jedno, pretože chcú pre svojho štvornohého miláčika to najlepšie, ale aj najkrajšie a pretože im záleží na tom, aby bol svet okolo nich pekný, a nie iba pre ľudské oči
Posteľ pre neho (pre koho, to nechám na vás)
Pes má mať určené miesto, kde bude spávať. Nezabudnite však, že potrebuje mať prehľad o dianí v rodine a chce byť s vami, takže samostatnú miestnosť hneď na začiatku zavrhnite. Potrebuje pokojné miesto bez prievanu a priamych slnečných lúčov, napríklad roh miestnosti, nika, priestor pod schodmi a podobne.


V byte vášho miláčika

215059


V byte vášho miláčika

215065

Na základe vlastných skúsenosti s neúspešným hľadaním kvalitného dizajnového nábytku pre svojho štvornohého verného priateľa, sa majitelia firmy WowBow v Londýne rozhodli založiť spoločnosť, ktorá bude vyrábať pohodlné a dizajnovo náročné zariadenie pre domácich miláčikov. (foto: WowBow) Nemusíte vždy hľadať v obchodoch pre zvieratá. Ak popustíte uzdu svojej fantázii, napríklad aj takáto podnožka sa malému psíkovi bude určite páčiť ako pohodlné ležadlo a rozhľadňa zároveň. A bude to atraktívny kus nábytku vo vašom interiéri. (foto: Ikea)
V byte vášho miláčika

215069

Ak máte doma psíka, určite viete, že medzi najpoužívanejšie časti bytu patria podlahy. Upratovanie mláčok už máte možno za sebou, no poškriabanej podlahy a chlpov sa nezbavíte. Ak si zvolíte drevenú podlahu počítajte s nejakým tým škrabancom, na laminátových podlahách budete zasa počuť každý krôčik psíka, no škrabancom odolá dlhšie. Vhodné je linoleum, ktoré odolá pazúrikom aj stlmí zvukovú kulisu a rovnako dlažba v kombinácii s podlahovým vykurovaním, aby nebola studená. (foto: Ikea)Zvieratá v byte a alergie
Alergiu môže vyvolať aj nepravidelný a príležitostný kontakt so zvieraťom. Naopak, je možné aj to, že kontaktu s s vlastným domácim miláčikom sa alergik postupne prispôsobí. Najagresívnejšie alergény spomedzi domácich zvierat produkujú mačky. Veľkým zdrojom alergénov sú sliny a mačky si oblizujú svoju srsť častejšie ako psy. Alergény si tak roztierajú po srsti. Keď vyschnú a dostanú sa do ovzdušia. alergikom spôsobujú problém. Ak máte doma alergika a zvieraťa sa nechcete vzdať, je dôležité dodržiavať určité zásady:
– ak zviera nemôže žiť vonku, vyhraďte mu miesto, kde sa môže pohybovať, určite však nie v spálni alergika,
–dôležité je pravidelne zviera kúpať a mimo bytu vyčesávať( samozrejme to nesmie robiť alergik),
– snažiť sa o minimálny priamy kontakt alergika a zvieraťa,
– treba odstrániť čalúnený nábytok, koberce a ťažké závesy, kde sa usadzujú alergény, pravidelne vysávať a dôkladne čistiť priestor,
– vyhýbať sa výrobkom so zvieracej srsti – prikrývky, matrace a hračky,
– keďže kocúr býva najväčším zdrojom alergénov, odporúča sa kastrácia, ktorá znižuje produkciu alergénov,
– ak zviera ešte nemáte, ale uvažujete, že si ho zaobstaráte, vyberte také, ktoré nemá srsť – zo psov naháče, korytnačky, rybičky, had a podobne.


V byte vášho miláčika

215074


V byte vášho miláčika

215075
IKEA

Domáce mačky potrebujú na svoje leňošenie vyvýšenú plochu. Dôležitým doplnkom je škrabadlo. Tento stojan spája v sebe aj funkciu nočného brlôžka na spanie. ( foto. TRF) Pre romanticky založené mačacie duše je určené vyvýšené prútené ležadlo. (foto: Ikea)

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom.

Kategória: Doplnky
Tagy: bývanie mačka miláčikovia pes
Zdieľať článok

Diskusia