Čo všetko dokáže modrá farba v interiéri?

Čo všetko dokáže modrá farba v interiéri?

22. 10. 2021 Zdieľať

Na palete farieb ju radíme medzi studené odtiene, napriek tomu vie pôsobiť príjemne. Bonusom je, že má blahodarné účinky na naše zdravie. Skrátka, ideálna farba!

Spomaľuje pulz, zlepšuje koncentráciu, upokojuje a dobrý vplyv má aj na zrak. Krásne vyzerá a použiť sa dá na stovky spôsobov. Odtieňov modrej je asi rovnako veľa ako vody v mori. To, akú atmosféru navodí, záleží aj od jej intenzity, odtieňa a množstva. Modrá je veľmi tradičná farba! Jej sýte odtiene vzbudzujú úctu, no sú aj sofistikované. V kombinácii s inými farbami – bielou, ružovou, žltou ale aj zelenkavou, s tmavým masívnym drevom či svetlým dekórom, vždy bude vyzerať inak. Moderne, dynamicky, mladistvo aj romanticky.

Spálňa s modrou stenou

Zdroj: istock.com

Modrá na stene

Elegantne a nadčasovo pôsobí na stenách oceľovomodrá farba. Ak máte slnečnú izbu môžete si dovoliť jednu, dve, alebo aj všetky steny natrieť tmavším odtieňom modrej. Ak je však izba orientovaná na sever, s minimom denného svetla, voľte radšej jasnejšie odtiene. Svetlomodrá na stenách pôsobí romanticky. Indigovú kombinujte s pastelovými odtieňmi ružovej, žltej a mätovej. Geometrické vzory na tapete budú s modrou moderné, kvetinové vidiecke a vintage. Bledé odtiene modrej pasujú k farbe roka 2021 od Dulux – Brave Ground.

Obývacia izba s modrou stenou

Zdroj: istock.com

Viac si o modrej farbe v interiéri prečítate na webe vdobrom.sk.

Kategória: Farby, materiály
Tagy: interiérové farby
Zdieľať článok