Na motýlích krídlach

Na motýlích krídlach

14. 06. 2007
Zdieľať

Naša rozkladacia pohovka je síce pohodlná a praktická, ale aby sa nešpinila a dlhšie vydržala, musí byť na nej ochranná prikrývka. Nerada deti napomínam, aby jedli opatrne a nezašpinili seba aj okolie, pretože sa mi občas stane to isté. Najprv sme mali na pohovke bielu prikrývku, ktorá však pôsobila fádne a sterilne, preto som sa rozhodla, že ju rozveselím a zvýrazním. Neverili by ste, ako dokáže zopár farebných motýlích krídiel izbu rozžiariť a navodiť v nej príjemnú a optimistickú atmosféru bez ohľadu na to, či vonku svieti slniečko, alebo je za oknom pochmúrne počasie.


Na motýlích krídlach

96539

Čo budete potrebovať
• bielu damaskovú prikrývku (IKEA)
• čiernu kontúrovú farbu na textil
• farebné výplňové farby na textil (žltá, oranžová, červená, modrá, zelená)
• fixačný papier
• žehličku
• mäkkú ceruzku
• štetce
1


Na motýlích krídlach

96540

2


Na motýlích krídlach

96541


Na damaskovú prikrývku si ceruzkou nakreslite motýle. Použite radšej mäkkú ceruzku, aby sa vám lepšie kreslilo a aby po ceruzke neostali kontúry. Motýľov kreslite malých aj veľkých a rozmiestnite ich po prikrývke nepravidelne, aby pôsobila veselšie a zaujímavejšie, popustite pri tom uzdu svojej fantázie.


Ak máte motýľov nakreslených, zoberte čiernu kontúrovú farbu na textil a podľa predkreslenej predlohy ich obtiahnite. Čiernu kontúrovú farbu nechajte aspoň tri hodiny zaschnúť, aby sa vám pri vyfarbovaní výplňovými farbami nerozmazala.

3


Na motýlích krídlach

96542

4


Na motýlích krídlach

96543


Vezmite výplňové farby a štetcom ich opatrne nanášajte na motýlie krídla. Ja som každému namaľovala vrchné a spodné krídla odlišnou farbou, čím som docielila väčšiu farebnosť aj kontrast.


Farby by ste mali nechať 24 hodín zafixovať. Potom každého motýľa asi tri minúty zažehlite z lícovej strany cez fixačný papier, pri teplote nastavenej na bavlnu. Hotovú prikrývku vyperte v práčke pri teplote 60°C, aby na prikrývke neostala ceruzka.

Kategória: Dekor Štýl
Zdieľať článok

Diskusia