Svetlo – šperk Vášho interiéru

Svetlo – šperk Vášho interiéru

05. 12. 2011 Zdieľať

Netradičná hra farieb, dôraz kladený na ľahkosť a čistotu štýlu. Svetlo nadobúda pridanú hodnotu. Stáva sa šperkom celého interiéru, vyzdvihuje jeho prednosti a skrýva nedostatky.

— Advertorial spoločnosti LUNIXX —

 

Spoločnosť LUNIXX je dovozca unikátnych dizajnových svietidiel. Mnohé originály z jej sortimentu posúvajú hranicu dizajnu a nečakane osviežili ponuku svietidiel pre náročnejších. Materiály tradične používané pri výrobe svietidiel tu nahrádza drevo, japonský hodvábny papier či porcelán, mosadz alebo ručne ohýbané sklo. LUNIXX má k dispozícii to najlepšie z európskeho dizajnu a okrem produkcie z talianskych  a španielskych dielní má v ponuke i originály z Nemecka, Holandska, ba aj Slovinska. Svoj priestor si tu postupne získali aj mladí slovenskí dizajnéri. Vďaka svojej osobitosti a precíznemu spracovaniu získali mnohé svietidlá z ponuky početné ocenenia na medzinárodných dizajnérskych fórach.


THREE SIXTY od FONTANA ARTE dizajn Foster + Partners

Lunixx

Zoznámte sa s nadčasovými svetelnými klenotmi, z dielní velikánov dizajnérskej tvorby.

Svetoznámu taliansku spoločnosť Fontana Arte znalcom dizajnu hádam ani netreba predstavovať. V roku 1932 ju založil taliansky architekt Gio Ponti. Mnohé dizajny z jej produkcie vznikli v spolupráci s ateliérom Jana Kaplického, Normana Fostera, Renza Piana, Alvara Sizu, či japonského architekta Shigeru Bana, ktorí sa radia k absolútnej špičke svetovej architektúry.  

Ďalším dizajnérskym bardom je dielňa Martinelli Luce. Spoločnosť v roku 1950 založil Elio Martinelli v malom obchode v historickom centre talianskeho mesta Lucca. V priebehu svojej histórie vytvorilo Martinelli viacero unikátov, ktoré sú   súčasťou stálych zbierok renomovaných múzeí dizajnu. V ponuke preto nájdeme aj dizajny reprezentujúce  významné 60. a 70. roky talianskeho dizajnu. Ťažiskom záujmu však stále zostáva špičkový a výsostne aktuálny dizajn. Najlepším dôkazom sú prestížne ocenenia dizajnov z nových kolekcií, vytvorených pre Martinelli mladými talianskymi ateliérmi.  


ANFORA od LZF dizajn Miguel Herranz

ANFORA od LZF dizajn Miguel Herranz
Lunixx

Pozornosť si zaslúži aj mladá kreatívna španielska dizajnérska dielňa LZF.  Túto spoločnosť založili pred sedemnástimi rokmi manželia Sandro Tothill a Marivi Calvo. LZF priniesla na scénu dizajnu materiál, s ktorým sa pri výrobe svietidiel doteraz takmer nepracovalo. Ich patentovaná technológia Polywood umožňuje dizajnérom pracovať aj s takým ušľachtilým materiálom, akým je drevo. Tak zo  špeciálne upravenej drevenej dyhy vznikajú fantastické prežiarené formy oceňované po celom svete. V kombinácii s ponúkanou pestrou farebnou škálou sú svietidlá z LZF jedinečným vizuálnym zážitkom.

Celkom iný charakter majú svietidlá z dielne QUASAR. Táto holandská spoločnosť vzbudila na poslednom ročníku prestížneho milánskeho fóra Euroluce veľkú pozornosť a záujem. Tvorbu a smerovanie spoločnosti výrazne ovplyvnila spolupráca s belgickým dizajnérom Janom Pauwelsom. Jeho návrhy sa stali trvalou súčasťou kolekcií QUASARU. Keď pouvažujete nad tým, čo dizajn v tejto oblasti bežne ponúka, je naozaj zložité nájsť niečo podobné.


LINK od LZF, dizajn Ray Power

LINK od LZF, dizajn Ray Power
Lunixx

Okrem spomínaných dielní tu však nájdete veľa ďalších unikátov z produkcie renomovaných značiek.

Spoločnosť LUNIXX vám pomôže s výberom správneho osvetlenia, zabezpečí inštaláciu svietidiel a poradí pri realizácii vašich interiérových návrhov. Príďte a presvedčte sa, že široká cenová  ponuka vám umožní nájsť svetlo, ktoré splní všetky vaše očakávania a stane sa šperkom vášho interiéru.

Viac sa o spoločnosti LUNIXX a ich sortimente dozviete na stránke www.lunixx.sk, prípadne priamo v predajni na adrese:


LUNIXX1. poschodie OC RETRO
Nevädzova ul. č. 6
821 01 Bratislava

Kategória: Dizajn Štýl
Zdieľať článok