Cenová alternatíva komína

Cenová alternatíva komína

25. 10. 2010
Zdieľať

Každý staviteľ domu uprednostňuje kvalitné, ale zároveň cenovo dostupné materiály. Účinný, funkčný a ekonomicky výhodný komín ponúka spoločnosť Schiedel. Alternatívou s neporovnateľne komplexne lepšími vlastnosťami, ako sú na Slovensku ponúkané zložené systémy a komíny bez „skúseností“, je komínový systém Schiedel SOLID.


Cenová alternatíva komína

289735

Ide o viacvrstvový komínový systém so zadným odvetrávaním určený predovšetkým pre podtlakovú prevádzku. Vyznačuje sa odolnosťou proti vlhkosti a môže byť preto v kombinácii s bežnými spotrebičmi palív prevádzkovaný v mokrom, ako aj v suchom prevádzkovom režime. Schiedel SOLID sa skladá z komínovej tvárnice, izolačnej rohože a keramickej vložky typu Solid. „Vnútorná šamotová vložka sa vyznačuje nepatrnou vodopriepustnosťou, vnútornou hladkou plochou a rozmerovou presnosťou. Materiál použitý na jej výrobu je kyselinovzdorný a odolný proti vyhoreniu,“ hovorí Maroš Plško, technický riaditeľ Schiedel Slovensko, s. r. o. Tenká stena sa rýchlo zahrieva, čím sa komín SOLID významne podieľa na šetrení energie. Izolačné rohože komínového systému z minerálneho vlákna sú ľahko ohybné a ich významnou prednosťou je dobrá priľnavosť a krátkodobá odolnosť až do 1000 °C. Vďaka komínovým tvárniciam Schiedel je montáž tohto komína navyše jednoduchá, rýchla a lacná.


„So systémovým komínom SOLID bude užívateľ slobodný vo výbere paliva a bude mať istotu tepelnej pohody počas celého roka. Z hľadiska druhu paliva ide o univerzálny systém, ktorý je vhodný pre všetky vykurovacie médiá a vykurovacie technológie. Možno ho pripojiť na spotrebiče na pevné, kvapalné, ale aj plynné palivá,“ zdôrazňuje Maroš Plško. Univerzálny komínový systém Schiedel SOLID si nájde svoje miesto najmä v rodinných domoch, ale jeho nezanedbateľné prednosti možno využiť aj v bytovej alebo priemyselnej výstavbe.Cenová alternatíva komína

289728

K cenovo dostupnému komínu SOLID teraz ponúka spoločnosť Schiedel profesionálnu montáž za zvýhodnenú cenu. Stačí si objednať kompletnú zostavu komínového systému SOLID s výškou minimálne 6 metrov. K cene komínovej zostavy bude následne doúčtovaných už len 16,80 € bez DPH za montáž 1 bm komína. A to bez ohľadu na to, či sa bude jednať o jednoprieduchový typ komína s vetracou šachtou alebo bez nej. Montáž dvojprieduchovej varianty Schiedel SOLID so šachtou alebo bez nej možno získať len za 21 € bez DPH vrátane dopravy. V cene montáže je navyše zahrnuté ukončenie komína v nadstrešnej časti prvkom FINAL alebo neomietnutými tvárnicami pripravenými na zateplenie komínovej hlavy a tiež doprava priamo na stavbu. Zabudovaním komína Schiedel SOLID možno získať kvalitný komín s kompletnou montážou vykonanou certifikovanou spoločnosťou za výhodnú cenu.


Viac informácií získate na www.schiedel.sk.

Kategória: Aktuality
Tagy: Schiedel
Zdieľať článok

Diskusia