Drevená podlaha
Zdroj: OP WOOD s.r.o.

Dá sa zničiť drevená podlaha?

29. 10. 2020 Zdieľať

Sme prísni a nároční, v niektorých situáciách nekompromisní. Chceme aby bola dokonalá počas celej svojej životnosti. Najlepšie, aby stála minimum a vôbec sa nepoškriabala!

Chceme od nej veľa, čo je zvyčajné, ale často máme prehnané očakávania. O drevených podlahách a ich skutočných možnostiach, sa vie len veľmi málo.

Drevená podlaha

Zdroj: OP WOOD s.r.o.

Skutočných dôvodov, prečo sa používa v interiéri je niekoľko. Čím viac je prirodzená (hrčatá, kartáčovaná, olejovaná) tým viac pôsobí teplo a útulne. Čím viac je vyberaná k dokonalosti, tým viac je luxusná. Každá je úplne originálna.

Drevená podlaha

Zdroj: OP WOOD s.r.o.

Zničiť ju bežným používaním je takmer nemožné. Drevená podlaha je natoľko húževnatá a pevná, že takmer jediné čo sa dá na nej znehodnotiť, je povrchová úprava. Dôkazom toho je masívnejšie používanie od 17. storočia vo verejných budovách, školách, továrňach, kaštieľoch či zámkoch, pričom sa mnoho z nich do dnes zachovalo v dobrej kvalite a to práve vďaka možnosti opravy a obnovy.

Drevená podlaha

Zdroj: OP WOOD s.r.o.

Základným účelom drevenej podlahy je slúžiť minimálne celý život. To že sa musí sem tam preolejovať? Áno, ani vymaľovanie stien nie je na celý život, ale samostatná stena áno. Podlaha je súčasťou domu, tak ako stena.

www.opwood.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: drevená podlaha
Zdieľať článok