Dizajnové riešenia z dreva

13. 04. 2016
Zdieľať

Spoločnosť MIRADOR predstavila počas odborného veľtrhu CONECO – RACIOENERGIA 2016 exkluzívne výrobky z dreva. Vlajkovou loďou bol panoramatický drevohliníkový HS-portál. Návštevníkov tiež zaujali drevohliníkové vchodové dvere s biometrickým ovládaním.

Príležitosť najväčšieho stavebného veľtrhu na Slovensku využila spoločnosť MIRADOR na predstavenie najnovších trendov vo výplniach stavebných otvorov. Súčasná architektúra preferuje veľké presklené plochy, ktoré zabezpečujú množstvo svetla a čerstvého vzduchu. V tomto smere sa uplatňujú najmä paralelne posuvné steny, známe aj ako HS portály, ktoré umožňujú rozšíriť dispozíciu domu do exteriéru. Slúžia zároveň ako elegantný prechod medzi interiérom a vonkajším prostredím. „Medzi veľké výhody panoramatického HS portálu patrí jednotná línia interiérovej a exteriérovej podlahy s plynulým prechodom. Bezbariérový vstup na terasu ocení každý užívateľ,“ hovorí Ľubomír Svetlík, konateľ spoločnosti MIRADOR. 


Dizajnové riešenia z dreva

Dizajnové riešenia z dreva
Mirador

Od podlahy až po strop

Paralelne posuvné steny s drevohliníkovým profilom umožňujú realizovať veľkorysé presklené plochy až do výšky stropnej konštrukcie a šírky neuveriteľných 19 metrov! Maximálna šírka jednej časti môže byť 5 metrov bez použitia predeľovacej priečky. Drevohliníkový profil umožňuje zúžiť obvodový rám konštrukcie na minimum. Presklená plocha tak vytvorí dokonalý panoramatický efekt. „V prípade drevohliníkových profilov vieme zúžiť obvod rámu až o 15 cm z každej strany v porovnaní s plastovým alebo dreveným profilom,“ vysvetľuje Ľubomír Svetlík. MIRADOR na výstave predstavil dizajnový HS portál so zapusteným obvodovým rámom, ktorý má viditeľnú časť so šírkou 5 cm. Posuvná časť je vybavená samozatváracím mechanizmom, vďaka ktorému sa posuvné krídlo šetrne zatvorí. Dizajnový detail predstavuje napríklad kľučka vo farbe rámu alebo zapustené kovania. Dôležitou súčasťou portálu je aj ľahko ovládateľná bezbariérová plisovaná sieťka Nobarol, ktorá je zapustená priamo v obvodovej konštrukcii. Tá zabraňuje vniknutiu hmyzu do domu. 

Nová generácia tienenia

Veľké presklené plochy prinášajú okrem denného svetla, aj pasívne solárne zisky, vďaka ktorým možno v zimnom období ušetriť náklady na vykurovanie. V lete však treba interiér chrániť pred prehrievaním. Už v procese prípravy projektu treba myslieť na zabezpečenie dostatočného tienenia, napríklad pomocou vonkajších roliet, žalúzií alebo markíz. MIRADOR predstavil na veľtrhu novinku – tieniaci systém do exteriéru – Zipscreen. Výnimočný je špeciálnou textíliou s takmer neobmedzenou životnosťou, nulovou náročnosťou na údržbu a širokou škálou farieb. Jej špeciálna štruktúra je pri pohľade z exteriéru nepriehľadná, pričom užívateľ vnútri, má výhľad do okolia. Poslúži tiež ako sieťka proti hmyzu.  


Dizajnové riešenia z dreva

Dizajnové riešenia z dreva
Mirador

High-end vchodové dvere sa otvárajú na odtlačok prsta

Vchodové dvere sú dominantou celého domu a mali by dotvárať jeho celkový štýl. V súčasnosti sú na trhu rôzne možnosti otvárania vchodových dverí. „Okrem klasických zámkov na kľúč sú čoraz viac populárne biometrické zámky na otlačok prsta. Zámok na kľúč ostáva vždy nadradený, aby ste sa dostali do domu aj keby vypadol elektrický prúd,“ hovorí Ľubomír Svetlík. Systém biometrického zámku umožňuje uložiť až sto jedinečných odtlačkov prstov. Navyše si ich pamätá aj po dlhšie trvajúcom výpadku elektrického prúdu. Spoločnosť MIRADOR svojim zákazníkom ponúka nadštandardné riešenia komfortného otvárania a zatvárania dverí. Po inštalácii špeciálneho systému sa dvere po nasnímaní odtlačku prsta samé otvoria a po nastavenom čase sa po zvukovom upozornení samé zatvoria. Navyše sú vybavené postupným otváraním, takže v prípade prievanu alebo silného vetra sa otvárajú postupne. 

Všetky predstavené riešenia spĺňajú prísne požiadavky na úsporu energií a sú vhodné aj do nízkoenergetických domov. 

Viac informácií na www.mirador.eu 

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia