Inšpirujte sa úspešným dizajnérom

Inšpirujte sa úspešným dizajnérom

13. 08. 2013 Zdieľať

Yves Béhar je všeobecne uznávaný ako globálny vodca a inovátor v oblasti udržateľného dizajnu. Je zakladateľom spoločnosti fuseproject založenej v roku 1999 so sídlom v San Franciscu a New Yorku. Preslávený mantrou „redukovať a zdokonaliť“ spolupracoval so spoločnosťami BMW Mini, Puma, Samsung, Prada a ďalšími. Angažuje sa v projektoch One Laptop Per Child a See Better to Learn Better. Za každý z nich získal ocenenie INDEX – ako jediný dizajnér dokonca dvakrát.

Domnieva sa, že dizajn by mal byť silou pre pozitívne sociálne a environmentálne zmeny. Jeho diela sú súčasťou stálych zbierok múzeí po celom svete, vrátene Múzea moderného umenia v San Franciscu, Centra Pompidou v Paríži či Art Institute v Chicagu. Zúčastňuje sa na celosvetových konferenciách, napríklad na Svetovom ekonomickom fóre v Davose či na Clinton Global Initiative. Hlavnými témami jeho prednášok sú dizajn, udržateľný rozvoj a zodpovedné podnikanie. Získal viac ako 200 ocenení a bol označený TOP 25 vizionárom časopisom TIME Magazine.

SodaStream je „Active Green“ výrobok – ak si kedykoľvek doma pripravíte sódu namiesto nákupu v obchode, aktívne znižujete uhlíkovú stopu (dopad ľudskej činnosti na životné prostredie a klimatické zmeny). Dizajnér Yves Béhar preto navrhol produkt, ktorý potvrdzuje, že so značkou SodaStream uznáva tie isté hodnoty. Systém je postavený na každodennom používaní. Vďaka pitnej vode z vodovodu a opätovnému zužitkovaniu fľaše napodobňujeme tradičný vratný systém.


Inšpirujte sa úspešným dizajnérom

Inšpirujte sa úspešným dizajnérom
SodaStream

Elegantný prístroj Source sa ovláda jednoducho. Mechanizmus Snap-Lock zaistí prosté uchytenie fľaše pred sýtením. Citlivý dotykový systém umožňuje tri úrovne sýtenia zobrazujúce sa zreteľne na LED displeji.

Nápoj si pripravíte štýlovo a v pohodlí domova, a to všetko bez zbytočnej námahy a vynaloženej energie pri nosení balenej vody.

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok