Nová strecha v pamiatkovej zóne – žiadny problém

17. 07. 2014 Zdieľať

Bývanie v historických centrách miest láka svojou nezameniteľnou atmosférou. Má však svoje pravidlá, najmä ak ide o stavebné zásahy v pamiatkovej zóne. Práve strecha je často predmetom sporov medzi požiadavkami pamiatkových úradov a predstavami investorov. Spoločnosť EBM Co. ponúka riešenia, ktoré streche prepožičajú punc nadčasovosti a zároveň získajú súhlas pamiatkarov.

Tradičná keramika 

Keramická škridla patrí k najdlhšie používaným stavebným materiálom na svete. Odolná keramická strešná krytina Creaton si počas svojej 130 ročnej tradície vydobyla stabilné postavenie na trhu. Obľúbeným tvarom, ktorý zdobí mnohé strechy historických budov, sú bobrovky. Modely Klassik a Ambiente sa dodávajú v rozmanitých glazúrach a engobách, aby harmonicky zapadli do okolitého prostredia.


Nová strecha v pamiatkovej zóne – žiadny problém

1381617
EBM Co., s.r.o.

Postupne sa v centrách miest začínajú uplatňovať veľkoformátové škridly. Charakter materiálu rešpektuje požiadavky pamiatkarov a zároveň svojím vzhľadom dodá streche jedinečnosť. Medzi najobľúbenejšie modely veľkého formátu patrí Balance, Rapido, Futura, Premion alebo najnovší prírastok Titania.

„Novoobjavený“ vláknocement

Tradičným a zároveň znovuobjaveným materiálom, ktorý sa uplatňuje na strechách i fasádach budov je vláknocement. Vláknocementová strešná krytina Eternit má čo ponúknuť tak historickým, ako aj moderným budovám. Súčasné vláknocementové materiály sa vyrábajú z prírodných materiálov s pridaním kvalitných organických vlákien. Sú absolútne bezpečné pre zdravie obyvateľov. U stavebníkov je tento typ krytiny obľúbený najmä pre svoju tradíciu, trvácnosť, nízku hmotnosť a minimálnu hlučnosť pri daždi. 


Nová strecha v pamiatkovej zóne – žiadny problém

1381615
EBM Co., s.r.o.

V prípade, že si na realizáciu strechy vyberiete skúseného remeselníka, bude vaša strecha originálnym umeleckým dielom. Krytina Eternit Dacora umožňuje spôsobom kladenia vytvárať rozmanité vizuálne efekty. Pre priestorovo zložité úseky strechy ako sú štíty, vikiere a komíny je vhodné nemecké krytie. Viac ako 100 ročnú tradíciu s klasickým a zároveň originálnym vzhľadom predstavuje francúzske krytie. Dvojité krytie zas zaručí najvyššiu bezpečnosť a odolnosť strechy proti poveternostným vplyvom.

Viac informácií nájdete na www.ebmco.sk

Kategória: Aktuality Materiály
Tagy: strešná krytina
Zdieľať článok