Sériový nábytok alebo prototyp?

Sériový nábytok alebo prototyp?

07. 03. 2013 Zdieľať

Organizátor veľtrhu Nábytok a bývanie každoročne venuje priestor aj nekomerčným aktivitám a podpore slovenských dizajnérov formou projektu FÓRUM DIZAJNU. Okrem toho vyhlasuje prestížnu súťaž o ceny veľtrhu v 6 kategóriách.

Najfarebnejší pavilón

FÓRUM DIZAJNU ako projekt katedry dizajnu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave vznikol pred viac ako 15 rokmi. Podporuje autorský dizajn špeciálne mladých autorov a študentov škôl. 
Kým v prvých rokoch bolo dôležité upozorniť na nábytok ako súčasť kultúrneho fenoménu v daných historických súvislostiach, postupne sa ukázalo zaujímavým postaviť do konfrontácie sériovo vyrábaný nábytok s autorským solitérom. Tento 16. ročník výstavy je zameraný na tému Harmónia a kontrast – kombinácia materiálov v interiéri. Ako zábavne a dômyselne sa autori s touto témou popasovali, môžete vidieť v pavilóne M3. 
 

Fórum dizajnu na veľtrhu Nábytok a bývanie 2013

Fórum dizajnu na veľtrhu Nábytok a bývanie 2013

 
Víťazi súťaže 
Tohtoročné ceny veľtrhu Nábytok a bývanie v šiestich kategóriách odovzdávali 6. marca 2013 Ing. František Ďurkovič, riaditeľ Agrokomplexu Výstavníctvo Nitra, š. p., a akademický sochár a predseda medzinárodnej poroty René Baďura týmto vystavovateľom:
 
1. Čalúnený nábytok: 
DOMARK, spol. s. r. o., Žilina (M3, stánok č. 17)
 
2. Nábytok do obývacích priestorov (spálňa, jedáleň, detská izba, skriňové zostavy):
JAVORINA, v. d., Spišská Belá (M3, stánok č. 18)
 
3. Kuchynský nábytok a spotrebiče: 
S.O.G. WOOD, s. r. o., Trenčín (M4, stánok č. 51)
 
4. Ostatné typy nábytku: 
FÓRUM DIZAJNU (M3)
 
5. Doplnky k nábytku, bytový textil: 
TULI SK, s. r. o., Bratislava (M3, stánok č. 4)
 

Sériový nábytok alebo prototyp?

1199051

 
6. Najkrajšia expozícia veľtrhu: 
BRIK, a. s., Kremnica (M3, stánok č. 19)
 
Čestné uznanie veľtrhu Nábytok a bývanie 2013 získal:
STYLER, s. r.o., Vrádište za čalúnený nábytok Revolve, na ktorom komisia vyzdvihla originálne riešenie jeho variability. Vystavovateľa nájdete v pavilóne M5.
 
Aj tentoraz bola udelená Cena čestného hosťa veľtrhu, ktorým je prof. adak. arch. Jiří Pelcl z Prahy. Cena bola odovzdaná firme JAVORINA, v. d., Spišská Belá za pracovný stôl KEEN. Pozrieť si ho môžete v pavilóne M3.
 
Takisto bola udelená cena Slovenského centra dizajnu pod názvom Cena Fóra dizajnu 2013 za kolekciu taburetiek pánovi Dušanovi Voštenákovi a jeho hravý koncept sedacieho nábytku. Inšpirujte sa v pavilóne M3.
 
Cenu Zväzu spracovateľov dreva získala firma IW TREND, s. r. o., Bratislava za prezentáciu inovatívnych prírodných materiálov na báze trojvrstvovej preglejky. Novinky tejto firmy nájdete v pavilóne M1.
 
Ako sa dostať na veľtrh
Kúpte si v stánku časopis Môj dom, v ktorom nájdete voľnú vstupenku. Získate tak navyše 130 strán inšpirácií pre svoje bývanie. Ak sa vám časopis bude páčiť, zastavte sa v pavilóne M3, stánku č. 12 a objednajte si jeho predplatné za zvýhodnenú cenu spolu s atraktívnymi darčekmi. 
 

Sériový nábytok alebo prototyp?

1197227
www.bellarose.sk

 
Nezabúdajte, že všetky vstupenky sú zlosovateľné a môžete za ne vyhrať nábytok do celého bytu od firiem MEUBLE, s. r. o., a Fines, a. s., ako aj ďalšie ceny. Ceny sa budú žrebovať 10. 3. 2013 o 12.00 h v pavilóne M5.
 
Veľtrh je otvorený od 5. 3. do 10. 3. 2013, denne od 9.00 do 18.00 h (v nedeľu 10.3. do 15.00 h). 
 
Viac informácií nájdete tu.
Kategória: Aktuality
Tagy: bývanie forum interiérový dizajn veľtrh
Zdieľať článok