Interiér roku otvára nový ročník a pridáva súťažnú kategóriu

10. 12. 2021 Zdieľať

Interiér roku vstupuje do siedmeho ročníka. Na základe ohlasu architektov, interiérových dizajnérov, členov poroty, ale aj želaní fanúšikov na sociálnych sieťach, sa organizátori rozhodli rozšíriť súťaž o kategóriu SÚKROMÝ interiér – nízkonákladové BÝVANIE. Autori z ČR aj SR môžu prihlásiť už od 15. 11. interiéry, ktoré vznikli v priebehu roku 2021.

Vznik novej kategórie reaguje okrem iného aj na súčasnú vlnu „tiny housov“, ale rovnako vychádza v ústrety mladej generácii, ktorá hľadá cenovo dostupnú inšpiráciu.

„Do minulého ročníka sa síce prihlásilo množstvo excelentných premien panelových bytov a jeden z nich dokonca v kategórii Rekonštrukcia zvíťazil, ale nová súťažná kategória by mala posudzovať kvalitu interiéru aj s ohľadom na finančné limity a schopnosť autora sa s nimi vysporiadať. Nemá zmysel proti sebe v jednej kategórii stavať vilu proti štartovaciemu bývaniu mladého páru, pretože u oboch typov si architekt alebo dizajnér kladie celkom iné otázky,“ hovorí riaditeľ a zakladateľ súťaže Interiér roku Petr Tschakert.

Medzinárodnú odbornú porotu opäť povedie architekt, dizajnér a bývalý rektor Vysokej školy umeleckopriemyselnej v Prahe prof. akad. arch. Jiří Pelcl dr.h.c. a okrem neho v nej zasadne množstvo ďalších českých i zahraničných interiérových architektov, dizajnérov a odborníkov z oblasti vizuálnej kultúry. Zloženie poroty je vedené najmä snahou, aby výsledky plastickejšie zohľadňovali interiér ako multidisciplinárny, nielen architektonický odbor.

Uzávierka súťaže je 28. 2. 2022 a víťazi budú vyhlásení ako vždy v závere kongresu o bývaní, dizajne a architektúre Living Forum v pražskom Centre súčasného umenia DOX, a to 26. 4. 2022.

Súťaž INTERIÉR ROKA popularizuje profesiu architektov a interiérových dizajnérov, ktorí každým rokom vytvárajú pre svojich klientov skvelé a nevšedné interiéry na svetovej úrovni.

Záštitu nad siedmym ročníkom súťaže Interiér roka poskytlo Ministerstvo kultúry SR, Magistrát hlavného mesta Prahy a starosta mestskej časti Praha 7.

Viac info o súťaži nájdete na stránke www.interierroku.cz.

Kategória: Aktuality
Tagy: architektúra Interiér roku interiérový dizajn zariaďovanie interiéru
Zdieľať článok