Škárovanie exteriérových dlažieb bez kompromisov

16. 07. 2015
Zdieľať

Investori v súčasnosti stále viac a viac pri výstavbe chodníkov a ostatných spevnených exteriérových plôch preferujú skladané dlažby v rôznych materiálových prevedeniach. Výhodou takéhoto riešenia je predovšetkým vyššia estetická hodnota chodníka, či príjazdu. Poveternostné vplyvy pôsobiace na takéto priestory sú však neúprosné: spomedzi dlažby časom začína prerastať mach, burina; po vyplavení pôvodného škárovacieho materiálu dochádza dochádza k posunu dlažby horizontálnymi i vertikálnymi smermi, čo má následne negatívny vplyv na bezpečnosť pri chôdzi. S takýmto stavom sa bežne stretávame i v mestách a obciach.

Možností na úpravu takto znehodnotených priestorov môže byť veľa: od postreku proti burine cez vyškrabávanie nečistôt zo škár až po zaškárovanie chodníka cementovou múčkou. 

Sú to však len dočasné riešenia, a teda riešenia s kompromismi. 

Trvácim riešením pre skladané dlažby je použitie syntetickej epoxidovej živice ROMPOX®, ktorá v kombinácii s kremičitým pieskom vytvára pevný avšak  vodepriepustný a mrazuvzdorný povrch, ktorého dlhotrvajúca estetická hodnota už v Európe presvedčila tisíce zákazníkov. Výhodou takéhoto riešenia je úspora na nákladoch za každoročnú prácnu údržbu dlažbových škár, a to pri skutočne jednoduchej aplikácii, pri ktorej už nie je potrebné prácne čistiť dlažbu od zvyškov cementu.  Takéto riešenie je obzvlášť vhodné pre polygonálne dlažby, ktoré sú bežne škárované nevhodným drveným kamenivom. Syntetické epoxidové živice ROMPOX® v kombinácii s kremičitým pieskom sú však vhodné pre všetky typy zámkových a prírodných dlažieb, a to už od šírky škár 3mm.


Škárovanie exteriérových dlažieb bez kompromisov

1595663
TQQ, s.r.o.

Pre viac informácií kliknite na www.rompox.sk. 

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia