Vyhnite sa dráme na terase

Vyhnite sa dráme na terase

30. 07. 2012 Zdieľať

Voda sa ihneď stáva najväčším nepriateľom terás a balkónov najmä v dôsledku chybne zhotovenej hydroizolačnej vrstvy či nevhodne vyriešených detailov v kombinácii s mnohými ďalšími systémovými poruchami.

Terasa s dlažbou kompletne alebo čiastočne oddelenou od podkladu pôsobí neesteticky a vyvoláva množstvo otázok, kde sa stala chyba. Jednou z príčin tohto stavu môže byť aj nesprávne alebo vôbec nerealizovaná hydroizolačná vrstva. Lepidlá i cementové škáry sú do určitej miery nasiakavé, preto správna izolácia proti vode zásadne ovplyvňuje životnosť keramických dlažieb, prírodného kameňa, no i samotného podkladu.


Dokonalú ochranu terasy alebo balkóna pred nepriaznivými účinkami vody zaistí súvislá vrstva pružnej hydroizolačnej stierkovej hmoty Mapelastic, ktorá sa aplikuje v celkovej hrúbke 2 mm.

Dokonalú ochranu terasy alebo balkóna pred nepriaznivými účinkami vody zaistí súvislá vrstva pružnej hydroizolačnej stierkovej hmoty Mapelastic, ktorá sa aplikuje v celkovej hrúbke 2 mm.
Mapei

Dokonalú ochranu terasy alebo balkóna pred nepriaznivými účinkami vody zaistí súvislá vrstva pružnej hydroizolačnej stierkovej hmoty Mapelastic, ktorá sa aplikuje v celkovej hrúbke 2 mm. Do prvej vrstvy hydroizolačnej stierky sa celoplošne zapracováva sieťovina zo sklených vlákien, odolná proti alkáliám, vďaka ktorej sa stáva vrstva odolnejšia. Zabezpečí sa tak dosiahnutie vyšších mechanických vlastností, ako aj zvýšená miera premostenia trhlín. Mapelastic je systémovým výrobkom a zaručuje dokonalú spojitosť i s následne aplikovanými cementovými lepidlami, ktoré Mapei  odporúča v skladbe balkónov a terás.

Časté chyby sa tiež objavujú na miestach styku terasy s priľahlou fasádnou stenou, na vnútorných alebo vonkajších rohoch pri členitých terasách. Typickým ľahko rozpoznateľným prejavom takejto chyby sú neesteticky pôsobiace vlhké fľaky viditeľné na spodných miestach vnútorných stien. Predísť ich vzniku možno, ak sa dané detaily utesnia špeciálnymi pogumovanými páskami Mapeband, ktoré dokonale vytesnia škáru a zaručia perfektnú vodotesnosť tohto miesta.

Viac užitočných informácií nájdete na www.mapei.sk

Kategória: Aktuality Materiály
Zdieľať článok