Záhrada Urob si sám 5/2020 v predaji!

Záhrada Urob si sám 5/2020 v predaji!

19. 06. 2020 Zdieľať

Poradí vám, čo a ako rezať počas leta v okrasnej i úžitkovej záhrade, predstaví 36 chorôb a škodcov okrasných aj úžitkových rastlín.

JÚL V ZÁHRADE

Spoznajte najkrajšie rastliny júla vrátane prenádherného agapantu, päť rôznych odrôd levandule (v dvoch odtieňoch modrej, bielu, ružovú aj francúzsku), desať prekrásnych kvetinových kombinácií do kvetináčov na slnečné stanovište. ● Zistite, ako pestovať viacfarebnú lantanu. ● V poradni Martina Čurdu sa okrem iného dozviete, ako v pôde pomocou jednoduchej ekopasce eliminovať výskyt červíka spôsobujúceho dierky v zemiakoch aj v mrkve – drôtovca. ● Nájdete i zrozumiteľné tipy a rady, šetriť zálievkovou vodou a správne zalievať. ● Zoznámte sa s užitočnými pestricami. ● Naučte sa správne pestovať kanadské čučoriedky. ● Vyskúšajte zeleninovú polievku gaspacho a doma vyrobené pesto. ● Lunárny kalendár. ● Ovocné druhy a odrody v obci Čakany. ● Akú zeleninu vysievať v júli? ● Ako ekologicky bojovať proti škodcom orecha vlašského?

KROK ZA KROKOM: Ako sa postarať o jahodovisko po zbere jahôd. ● Opravujeme fasádu. ● Režeme levanduľu po odkvitnutí. ● Zelené hnojenie. ● Vysádzame a delíme pažítku zo supermarketu.

PREDPLATNÉ časopisu ZÁHRADA 

PREDPLATNÉ časopisu ZÁHRADA 

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok