Zateplenie šikmej strechy polystyrénom

Zateplenie šikmej strechy polystyrénom

30. 07. 2018
Zdieľať

Poistite si úspory energií a vysoký komfort bývania pod strechou. Šikmú strechu zateplite nadkrokvovou tepelnou izoláciou Austrotherm.

Optimálne riešenie zateplenia šikmých striech ponúka nadkrokvová tepelná izolácia z exteriéru Austrotherm EPS Manzard a GrEPS Manzard. Pri tomto type tepelnej izolácie sa, na rozdiel od tepelnej izolácie medzi krokvami, vytvorí úplne homogénna hrúbka tepelnoizolačnej vrstvy na celej strešnej ploche. To prináša istotu rovnomerného zateplenia bez kritických tepelných mostov.

Pre originálny interiér

Zásadnou výhodou zateplenia z exteriéru je dosiahnutie vzdušnosti priestoru. Na splnenie súčasných tepelnoizolačných požiadaviek treba šikmú strechu zatepliť izoláciou s hrúbkou okolo 30 cm. Tepelná izolácia nad krokvami neuberie ani centimeter svetlej výšky v interiéri. Toto riešenie umožňuje realizovať v interiéri originálne architektonické zámery, napríklad priznať krov, či nechať vyniknúť drevený podhľad, ktorý netreba skrývať pod sadrokartón.

Aplikácia nadkrokvovej izolácie je jednoduchá a rýchla aj pri rekonštrukciách, kedy je podkrovie obývané. Tepelnoizolačné dosky sa inštalujú bez potreby zásahu do krovu i bez toho, aby sa realizovali stavebné práce z interiéru.

www.austrotherm.sk 

Kategória: Aktuality
Tagy: polystyrén šikmá strecha tepelná izolácia zateplenie
Zdieľať článok

Diskusia