Zdroj: EPS

Vďaka tvrdému polystyrénu vám bude doma teplejšie

09. 05. 2022 Zdieľať

Expandovaný polystyrén (EPS) sa už dlhé obdobie využíva v rámci zatepľovania budov a prispieva k zlepšeniu tepelnoizolačných vlastností domu. Existuje však aj jeho tvrdší variant. Ako ho možno využiť?

Jednoducho. Tvrdý polystyrén je variant expandovaného polystyrénu, ktorý sa vyznačuje svojou odolnosťou, odlišuje sa len rozdielnou objemovou hmotnosťou. Jeho nízka hmotnosť zaručuje ľahkú manipuláciu, pričom nezaostávajú ani jeho tepelnoizolačné vlastnosti. „Tvrdý polystyrén je mimoriadne praktickým pomocníkom v prípade potreby izolácie pochôdznych častí domu, či už ide o izoláciu podlahy alebo plochej strechy,“ vysvetľuje Marta Strapková, predsedníčka Združenia EPS SR.

klimatizácia na streche

Zdroj: EPS

Tvrdý (podlahový) polystyrén je minimálne nasiakavý, mimoriadne pevný aj pri vyvíjaní tlaku a nedeformuje sa ani pri dlhodobom zaťažení. „Okrem toho poskytuje zvukovú izoláciu. Pri jeho kladení však platí to isté pravidlo ako pri ostatných prácach na dome; je potrebné si dávať pozor na jeho inštaláciu, nešetriť a nenechávať medzery medzi izolačnými doskami. Izolácia podláh navyše napomáha udržiavaniu tepelného komfortu v dome,“ dopĺňa Marta Strapková.

auto na ceste detail

Zdroj: EPS

EPS možno využiť v procese zateplenia obvodových múrov alebo strechy; na podlahy a plochú strechu je zas ideálnym materiálom jeho tvrdý variant.

Je to hrdina a rád vám to o sebe povie sám

 

Zdroj: Združenie EPS.SR

Kategória: Steny a fasády
Tagy: expandovaný polystyrén polystyrén zateplenie zateplenie polystyrénom
Zdieľať článok