Chladné, ale užitočné 1.

Chladné, ale užitočné 1.

17. 07. 2009
Zdieľať

Také sú chladničky a mrazničky, dnes už nenahraditeľné pomocníčky v domácnosti. Výrobcovia sa z roka na rok usilujú vyvinúť nové funkcie – nielen také, vďaka ktorým si potraviny dlhšie zachovajú svoju sviežosť a ostanú čerstvé, ale aj také, ktoré značne uľahčujú údržbu a manipuláciu s chladničkou. Preto si pri výbere nového spotrebiča zachovajte chladnú hlavu a rozhodnite sa správne.


Chladné, ale užitočné 1.

208728


Chladné, ale užitočné 1.

208727

Kombinovaná chladnička Electrolux ENA38415X z nového radu Space Plus ponúka extra 5 až 15 % skladovacieho priestoru v porovnaní s modelmi s rovnakými vonkajšími rozmermi. Zásobník na vodu s Brita filtrom na dverách chladničky. Dynamické chladenie, funkcia Fresh Frost Free – automatické pravidelné odmrazovanie chladničky aj mrazničky. Elektronické ovládanie s LCD displejom, sklenené nastaviteľné police, polica na fľaše, extra veľké priehradky na zeleninu. Objem 285/78 litrov, spotreba 0, 814 kWh, energetická trieda A+, hlučnosť 42 dB. Rozmery 201 × 59,5 × 63,2 cm. Farebné vyhotovenie – sivá s antikorovými dverami. Cena 989 € (29 795 Sk).

Funkcie, ktoré pomáhajú zachovať potraviny dlhšie čerstvé
FreshProtectBox (MiracleZone) – zásuvka, ktorej teplotu možno upraviť na 0 až 4 °C.
PerfectFresh (FreshZone) – funkcia, ktorá sa stará o to, že v samostatných priehradkách pri sotva 0 ˚C zostane všetko až trikrát dlhšie čerstvé – nielen to zdravé a zelené, ale aj syr či saláma.
TwinCooling – systém chladenia, vďaka ktorému môžete nezávisle regulovať teplotu v chladiacej a mraziacej časti. Vzhľadom na dva výparníky a inteligentný senzor VitaControl nedochádza k teplotným výkyvom a prípadnému odvádzaniu vlhkosti či prenášaniu pachov z jednotlivých chladiacich častí.
DynaCool – umožňuje uskladnenie podľa individuálnych zvyklostí, pretože teplota i vlhkosť sa v celom priestore udržiava rovnomerne.
MultiFlow, MultiAirflow – systém distribúcie vzduchu zaisťuje rovnomerné prúdenie chladného vzduchu v celom priestore chladničky, vďaka čomu sa na všetkých policiach udržiava konštantná teplota; minimálne teplotné výkyvy tak pomáhajú zachovať potraviny dlhšie čerstvé.
Super chladenie a SuperFrost – pomocou týchto funkcií rýchlo a šetrne schladíte či zmrazíte aj objemné potraviny.


 


Chladné, ale užitočné 1.

208734


Chladné, ale užitočné 1.

208732

Chladnička side by side Bosch KAD 62S50 ColorGlass Edition v elegantnej čiernej farbe. Trieda spotreby A+, spotreba za rok 467 kWh. Vybavenie: AntiBacteria, NoFrost, MultiAirflow, oddelená elektronická regulácia teploty – LCD displej, AirFreshFilter, FreshProtectBox, EasyLift, LCD – výrobník ľadu, ľadovej triešte a prívod pitnej vody. Objem 355/178 litrov. Produkcia ľadových kociek: asi 1,7 kg/ 24 h. Cena 2 215,60 € (66 747 Sk). Štýlová elegantná chladnička LG GC-P217 JJ, zdobená krištáľmi od firmy Swarovski a kvetinovým vzorom. Vybavenie: systém NoFrost, BioShield – mikrobiotické ošetrenie pántov na zvýšenie hygienickosti, priehradka Miracle Zone s nastaviteľnou teplotou. Stálu zásobu ľadu zabezpečí výrobník ľadu LG XtraSpace*. Odporúčaná cena 2 489 € (74 983 Sk).

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Funkcie, vďaka ktorým bude vnútorný priestor chladničky bez zápachu
AirFresh
– filter eliminuje nepríjemné a silné pachy napríklad syrov či rýb počas celej životnosti spotrebiča. K hygiene jedla každodenne prispieva antibakteriálny povrch interiéru.
Active AirClean – aktívny uhlíkový filter zjemňuje a redukuje výrazné arómy v chladiacom priestore a zabezpečuje, že potraviny budú dlhšie čerstvé.
AntiBacteria – integrovaná technológia aplikovaná na vnútorné steny a dvere chladničky, založená na prírodných antibakteriálnych vlastnostiach striebra. Výnimočný povrch chladničky zabraňuje usadzovaniu baktérií, takže potraviny vydržia dlhšie čerstvé.
BioShield – mikrobiotické ošetrenie pántov na zvýšenie hygienickosti.


Chladné, ale užitočné 1.

208731

Chladnička amerického typu side by side Samsung RL38HCIH1/XEH. Objem 207/94 litrov, energetická trieda A+, Vybavenie: NoFrost, MultiFlow, digitálna regulácia teploty s LED displejom, funkcia supermrazenia, funkcia dovolenka, prestaviteľný smer otvárania dvierok, vyhotovenie vo farbe platinum silver. Rozmery 59,5 × 182 × 63,9 cm. Cena 2 290 € (68 989 Sk).

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom.

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: chladničky kuchyňa mraznička
Zdieľať článok

Diskusia