Kuchyňa v priestore

08. 12. 2010
Zdieľať

Keďže sa kuchyňa vymanila zo svojej pevnej pozície, otvárajú sa nové možnosti jej priestorového usporiadania. Spoločenský charakter priestoru zasa premenil prípravu jedla na šou, ktorá potrebuje adekvátnu scénu a kulisy. Kuchynská linka, ak sa tak ešte dá vôbec nazvať, sa presunula do priestoru. Nie iba ako kuchynský ostrovček alebo barový pult, ale celá.


Kuchyňa v priestore

296391

Z kuchynského priestoru sa stáva výstavná sieň kubusových sôch a farieb. (foto: LAGO)


Kuchyňa v priestore

296392

Ako detská skladačka alebo had vlniaci sa v priestore. Kuchynská linka vo sviežej farbe vystupujúca do priestoru a s efektom vznášajúcich sa prvkov, čo sa dosiahlo ich podopretím čírou sklenenou doskou. A čo najtenšia doska vo farbe kuchynských skriniek. (foto: LAGO)


Kuchyňa v priestore

296395

Trendové štúdie vždy experimentujú s možnosťami a nápadmi. Zaujímavý experiment premenený do reálnej podoby predstavuje Alno. Prichádza s  konceptom kuchyne, kde tvar, farby a materiály vychádzajú z náročnej filozofie stavby lodí, a premieňa ich na štýlové prvky novej kuchyne. Spôsob uplatnenia orechového dreva, elegantné chrómové detaily, systém odkladacích priestorov či zaoblené rohy, sú prvky prevzaté z plachetníc. Celý koncept má prenášať ilúziu dovolenky do domáceho prostredia. (foto: Alno)


Kuchyňa v priestore

296403

(foto: Mados Plus)


Kuchyňa v priestore

296402

Ak chcete kuchyňu, ktorá si udrží dlhodobo krok s módnymi trendmi, biela farba s čiernou a minimalizmus v tvaroch či detailoch sú to pravé. Hladké lesklé plochy bez úchytiek a ozdôb v kombinácii s doskou, ktorá akoby sa jemne vznášala nad hmotou kuchynskej linky, a perfektne ukryté všetko, čo nemá byť na očiach – to je trend modernej kuchyne. (foto: Mados Plus)


Kuchyňa v priestore

296375

(foto: Mobalba)


Kuchyňa v priestore

296406

(foto: Mobalba)


Kuchyňa v priestore

296389

Moderná je zaujímavá farebnosť a prekvapivé prvky, napríklad kuchynská linka, ktorá sa zdanlivo vznáša. Dôležité je tiež nepriznať jednoznačnú funkciu priestoru a nábytku. (foto: LAGO)

 

tip
Nový trend – stratená hrúbka kuchynskej dosky alebo jednoducho tenká doska zo skla, kovu alebo iného materiálu. Oproti minulým rokom, keď hrúbka pracovnej dosky dosahovala aj desať centimetrov, sa dnes dostáva na svoje minimum. Úplne sa stráca za vrchný okraj dvierok.
Kategória: Bývanie Kuchyňa, jedáleň
Tagy: bývanie kuchyňa premeny trendy
Zdieľať článok

Diskusia