19. 10. 2005
Zdieľať

Spolupráca architektonického a dizajnérskeho ateliéru Sieger Design so spoločnosťou Duravit, ktorá sa zaoberá výrobou kúpeľňového a sanitárneho zariadenia, sa začala už pred 15 rokmi. Sieger Design tvorí predmety s jednoznačnou formou, ktoré vznikajú hrou základných tvarov, ako sú kruh, štvorec a obdĺžnik. Jasný, čistý a praktický dizajn je zárukou nadčasovosti a návrhy produktov od Siegera posúva do kategórie „klasika“; používatelia ho vždy rýchlo pochopili a obľúbili si ho.

Vznik celej série Happy D odštartovalo keramické umývadlo v tvare písmena D v roku 1999. Nosnú konštrukciu umývadla tvorí oceľová chrómovaná konštrukcia s horizontálnou tyčou, ktorá poslúži aj na vešanie uterákov. Umývadlo Happy D získalo v roku 2000 cenu Good Design Award (Museum of Architecture and Design Chicago) a v roku 2002 IF Product Design Award (Industrie Forum Design Hannover).


Happy D

32476

Od tvaru písmena D sa odvíjali aj ďalšie produkty kolekcie (Duravit, Hoesch). V roku 2003 sa kolekcia rozšírila o akrylátové sprchové vaničky a vane v rôznych veľkostiach a variantoch pre rozličné priestorové situácie. Sledovanie déčka nie je len formálna záležitosť. Všetky výrobky sú veľmi pohodlné a praktické, vane majú veľkorysé rozmery. Nový 28-stupňový sklon vnútri vane vytvára pohodlnú opierku chrbta. Predáva Eurokera (Design Shopa), 65 cm umývadlo s kovovou konštrukciou stojí 21 240 Sk s DPH.

Kategória: Dizajn Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľňa sanita umývadlo
Zdieľať článok

Diskusia