Okrídlené koráby noci

Okrídlené koráby noci

16. 11. 2007
Zdieľať

Zmráka sa, stmieva sa, k noci sa blíži a klasici vedia, kam skloniť hlavu, uložiť svoje scivilizované telo. Pekný výhľad nebráni našincovi zhlboka sa nadýchnuť mesačného svitu a vydať sa na intergalaktický výlet. Nadpozemsky sa povznesie do hlbín nevedomia a naštartuje nočný koráb spriaznený s odkladacími poličkami a stolíkmi. Na pozemských výstavách v Miláne i Kolíne sa to hemžilo kompaktnou výbavou pre spáčov.


Okrídlené koráby noci

115325


Okrídlené koráby noci

115326

Swoom – okrídlené vznášadlo s mäkkým pristátím zvádza na spánok vďaka dizajnu Roberta Lazzeroniho. Spoločnosť Flexform takto vplávala na výstavu Salone Internazionale del Milano 2007.

Raja elektrická alebo objímajúca náruč postele ponúka veľkorysý priestor na spanie. Výrobca Flou si myslí, že ponúka Grand Piano. Nie nadarmo navrhol dizajnér Mario Bellini tomuto pianu veľké uši – zídu sa na odkladanie všeličoho, čo na spánok nepotrebujete. Flou tvrdí, že na ušiach si môžete aj sedieť.


Okrídlené koráby noci

115333


Okrídlené koráby noci

115334

Ak nelietate v snoch, tak aspoň levitujte na lôžku Now – opäť kontrast black & white. Dizajnér Lago štúdia môže za to, že vedľa nadľahčenej postele sa vznáša nočný stolík. Anjeli nie sú v cene.

Symetriu lôžka Zen 1606 od Zanotta môžete narušiť už len vy! Dubový rám postele, ktorý sa tvári aj ako cudzokrajná drevina wenge, priľnul k podlahe – vy môžete k posteli. Inak ide o pekný súlad uhladenosti súčasného dizajnu a časom (prípadne aj hmyzom) nahlodaného interiéru.


Okrídlené koráby noci

115332


Okrídlené koráby noci

115331

Krémová textília obopínajúca matrac, kožené čierne záhlavie a veľa bieleho laku na tvarovo jednoduchom ráme postele Enea. Rám sa rozpažil do nočných stolíkov. Minimalisticky a pri zemi – tak sa rozhodli dizajnéri značky EmmeBi.

Vpravo, vedľa rohovej skrinkovej kompozície s povrchom z dubového dreva, bude asi miesto pre dámu. Pán si vystačí s mobilným stolíkom, ktorý sa na výstave potuloval nielen popri posteliach, ale dopĺňal aj kreslá a sedacie súpravy. (Doimo Design)


Okrídlené koráby noci

115340


Okrídlené koráby noci

115330

Svetlé drevo, hrana za hranou, výtvarne čisté a opäť pekne “pri zemi” aj s časťou úložných plôch – ten, čo leží vpravo, to má skôr na fľašu. Značka Jesse to má rada na prírodno.

Keď si za rána, za rosy razíte cestu do postele, trochu z toho dizajnu bolia holenné kosti. Inak elegantne rozložená hmota nábytku! Výrobca Doimo Design plynulým ťahom spojil úložný priestor a nočné stolíky s rámom dvojlôžka. Záhlavie obtiahnuté červenou kožou dáva tomuto nábytku potrebné grády.


Okrídlené koráby noci

115327


Okrídlené koráby noci

115329

V prípade, že vám stačí vlastná koža, Flou čalúnil aj textíliami. Za pohodlie veľkej postele zaplatíte priestorom – táto ušatá verzia je široká 347 cm.

“Že sme si naozaj blízki?” pýta sa nočný stolík z rodiny Tiramolla svojej mamy postele. Ak si pôjdu na nervy, stolík si môže ísť po svojom. Interiér pod značkou Tumidei sa stále nesie v duchu – na kockato, na ležato. Dizajn splodili Marelli & Molteni.


Okrídlené koráby noci

115341


Okrídlené koráby noci

115343

Zack Design dal tejto posteli tromfy v elegantnom tvare a v kombinácii kovu s drevom. K tomu drobné vylepšenia, ktoré môžu pri výbere postele rozhodnúť – integrovaná lampa na čítanie a snímateľná príručná polička. Dobré!

Hranaté drevené zázemie postele v žiadnom prípade nenaruší pohodlie na lôžku značky Möller Design. Mäkké záhlavie hrubé 30 cm vyplnili kúskami “lastilanu” a ušili snímateľné obliečky v rôznych farbách.

 


Okrídlené koráby noci

115337


Okrídlené koráby noci

115339

Jedna krivka a je na svete čistá línia postele Genius. Môžete si pokojne založiť ruky za hlavou a oprieť sa o záhlavie – tentoraz dizajnéri Move nezabudli na ergonómiu a aspoň decentne vychýlili zadnú plochu z pravého uhla. Bonusom sú LED lampy so svetlom nasmerovaným k podlahe a difúzery s aromatickými esenciami nasmerované na vaše vrecká. Pre praktických návštevníkov spálne prirobili na poslednú chvíľu k rámu postele vtipnú poličku.

Firma Mobi vystavila na obdiv najmä solídnosť. Tomu sa hovorí kompaktný nábytok! Pozor na rohy. Inak pôsobí komfortne a v posteli si počítate aj posediačky.


Okrídlené koráby noci

115335


Okrídlené koráby noci

115338

Dizajn z rodu dobošiek. Chutné, jednoduché, s istotou záhlavia, ktoré potiahli bielou kožou. Nevedno, kto z dizajnérov bol prvý, ale tento výtvarný počin prevládol pri viacerých značkách. Doimo Dizajn opäť nezabudol na nočný stolík materiálovo a konštrukčne previazaný s rámom postele.

Nočný stolík sa asi pripravil na sánkovačku. Posteľ od Doimo Design ho tak ľahko nepustí – treba držať lampu a nočnú stráž. Rokokovo ladená tapeta to rozparádila.


Okrídlené koráby noci

115336

Značka Lago zaškatuľkovala spanie do bieleho rámu postele, ku ktorému prirástla zásuvka a nočný stolík v jednom. Namiesto roštu dizajnéri navrhli pod matracmi pohyblivú dosku – nadvihnete, potiahnete a máte úložný priestor. Vhodné pre tých, ktorí si nepotrpia na voľné prúdenie energií priestorom.

Kategória: Bývanie Nábytok Spálňa
Tagy: nb posteľ spálňa spl
Zdieľať článok

Diskusia