Prečo si kúpiť umývačku riadu

Prečo si kúpiť umývačku riadu

03. 05. 2006
Zdieľať

Práčky, chladničky či mikrovlnky nájdete takmer v každej domácnosti. To však nemožno povedať o umývačke riadu. A pritom má toľko výhod, o ktorých sa už mnohí presvedčili. Ešte stále, žiaľ, prevláda názor, že umývačka riadu je zbytočnosť, že nezvládne zaschnuté taniere, zamastené pekáče a pod. A ako je to v skutočnosti?

  1. Šetrí čas. Podľa výpočtov gazdinka strávi pri umývaní riadu 14 dní ročne. To by stačilo aj na slušnú dovolenku. Prečo teda tráviť čas pri kuchynskom dreze, keď ho možno využiť na iné činnosti?
  2. Šetrí energiu a peniaze. Spotrebuje šesťkrát menej vody ako pri bežnom umývaní, s čím úzko súvisí aj to, že platíte menej za ohrev teplej vody, a teda aj za energie.
  3. Postará sa o to, že riad bude dokonale čistý vďaka antibakteriálnemu programu, ktorý zahubí všetky baktérie.
  4. Umývačka riad nielen umýva, ale ho aj dokonale vysuší.
  5. Ušetrí vám priestor na kuchynskej linke – špinavý riad už nebudete musieť skladovať na pracovnej ploche, v dreze alebo na stole, ale ho jednoducho schováte do umývačky riadu.
  6. Špeciálna izolácia umývačiek riadu vás nebude rušiť pri spánku ani pri čítaní knihy. Extratiché umývačky vám doslova budú šepkať za uchom, čo zodpovedá hladine zvuku 42 dB(A).
  7. A čo je dôležité aj pre pokoj v rodine – umývačka na vás nikdy škaredo nezazrie ani nezačne odvrávať, keď ju po večeri alebo obede poveríte umývaním špinavých tanierov a pohárov.

Keď sa vás umývačka riadu opýta: Vezmete si ma? Odpovedzte: Áno. Určite nebudete ľutovať.

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: riad
Zdieľať článok

Diskusia