Stena, ktorá nerozdeľuje

Stena, ktorá nerozdeľuje

07. 07. 2009
Zdieľať

Je príjemné ležať si v posteli, kým si ona češe vlasy, odmaľúva sa alebo sprchuje. Vnímať ju pri sebe, aj keď nie je na dohľad, žiť jeden pre druhého, cítiť v blízkosti jej vôňu, rozprávať sa a vychutnávať si jedinečnú atmosféru vo dvojici, hoci aj v dome preplnenom ľuďmi... V izbe so stenou, ktorá celkom nerozdeľuje, sa to dá. Je navrhnutá diskrétne, tak, aby prekryla len to nevyhnutné a zabezpečila dostatok súkromia.

Stena, pokrytá z jednej strany mozaikou a z druhej zrkadlom, delí miestnosť na časť vyhradenú na spánok, a časť na relax i hygienu. Predeľuje izbu, ktorá je dočasným riešením pre mladého majiteľa budúceho (zatiaľ nedokončeného) bytu v inej mestskej štvrti. Je evidentné, že sa mu páči (reč už nie je len o milovanej osobe). Vyhovuje mu, že cesta do kúpeľne nevedie žiadnymi chodbami, halou či ďalšími izbami. Zvykol si, že nemusí bežať cez prekážky za sprchovaním, umývaním zubov, holením sa… „Nevedel som si to spočiatku predstaviť, ale teraz môžem povedať, že to bol dobrý nápad – izba, v ktorej sa dá bývať, spať a zároveň v nej mať i kúpeľňu. Vyhovuje mi tento moderný trend,“ opisuje svoje pocity.


Stena, ktorá nerozdeľuje

206039
Daniel Veselský

Zopár menších fínt

Elegantná, matná tmavá dlažba je v celej miestnosti rovnaká, a preto nerozdeľuje, ale plynulo spája spálňu s hygienickou zónou. Napriek tomu, že dlažba pôsobí chladne (nie však sterilne) a nie sú tu žiadne koberce, môžete pokojne našľapovať aj naboso. Pod dlažbou sa totiž ukrýva podlahové kúrenie. Nahromadenie pary zo sprchy v časti izby s posteľou nehrozí, pretože jej odsávanie zvláda vetrací systém na kúpeľňovej strane. A ak by predsa len nastal problém s vlhkým vzduchom, pomôžu veľké dvojkrídlové dvere na terasu.

 


Stena, ktorá nerozdeľuje

206037
Daniel Veselský

„Pomerne rozmerné rozmary“

Je až neuveriteľné, že v jedinej izbe, ktorá slúži na spanie aj všetky hygienické záležitosti (pokojne sa môže nazvať aj kúpeľňou so spacou zónou), sa necítite stiesnene. Je to aj vďaka spomínaným dvojkrídlovým dverám, za ktorými sa rozprestiera terasa a za ňou takmer nekonečno. Aj keď nič nebráni výhľadu na okrajovú bratislavskú časť, nie je to jediné, čo vás zbavuje pocitu stiesnenosti. Sú to aj interiérové prvky – napríklad pomerne rozmerná, účelne tvarovaná sanita, zrkadlá, a tiež zaujímavo riešený obklad a dlažba dotvárajúce sympatický „minibytík“. Za pocit, že sa tu dá „voľne dýchať“, a náznak veľkorysého priestorového komfortu však vďačí izba najmä stene, ktorá oddeľuje, ale nerozdrobuje.

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom.

Kategória: Bývanie Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľňa pôdorys stena
Zdieľať článok

Diskusia