Testujeme hriankovače do kuchyne

Testujeme hriankovače do kuchyne

10. 12. 2012
Zdieľať

Po domácich pomocníkoch ako stvorených na prácu tu máme tento mesiac taký oddychovejší test. Jedenie je predsa len jedna z najpríjemnejších činností v domácnosti..... Hriankovač by vám mal nielen pekne opiecť chlebík, ale mal by sa aj dizajnom začleniť medzi ostatné spotrebiče v domácnosti. Opekať môžete nielen chlieb alebo toasty, ale aj žemle, rožky, croissanty či bagle. Niektoré hriankovače totiž majú nadstavec na opekanie pečiva a k tomu rôzne praktické funkcie.

Tento mesiac sa ku mne dostali naozaj rôzne hriankovače, o to viac ma zaujímalo, aké rozdiely medzi nimi budú. Na testovanie týchto malých domácich spotrebičov som sa tešila najviac – hrianky totiž zbožňujem, nenormálne mi chutia. Niečo teplé na večeru, zdravé (iba celozrnné, samozrejme), so šalátikom a chrumkavé, no mňam. Navyše, hriankovač je hádam jediný spotrebič, po ktorého použití nie je potrebná žiadná údržba a čistenie. 🙂

Ako dopadlo testovanie?

Každý deň som jedla hrianky. Nič nezvyčajné. Ibaže tentoraz to malo iný zmysel, ako len najesť sa. A tá zodpovednosť! 🙂
Hriankovače mali v zásade porovnateľné funkcie. Každý z nich vedel rozmrazovať pečivo, čo je výhodné, keď ho skladujete v mrazničke, a mali tiež funkciu štart/stop, ktorá umožňuje kedykoľvek hriankovač vypnúť, ak máte pocit, že by už opekania hádam aj stačilo. Hlavným a, samozrejme, najviditeľnejším rozdielom bol dizajn. 
Veľmi som sa tešila na hriankovač Russell Hobbs – krásny, biely, sklenený a veľmi elegantný, ale na moje sklamanie bol ťažký a mal iba jeden otvor na hrianku, čo bolo pri opekaní chleba nepraktické. Taktiež ako jediný nemal funkciu opätovného ohrevu.
Catler bola pre mňa pomerne neznáma značka, ale bola som nadšená. Vyššia cena hriankovača podľa mňa zodpovedá jeho funkciám. Napriek tomu, že bol väčší, nevyzeral robustne. S piatimi gombíkmi máte pod palcom všetko – množstvo skvelých funkcií, s ktorými sa príprava jedla stáva zážitkom (aj keď za vyššiu sumu). 🙂
Electrolux v červenom antikorovom vyhotovení bol veľmi sympatický, najmä ženskému oku, a ani funkciami v ničom nezaostával. Ďalší účastníci testu (Sencor a Moulinex) výrazne neprekvapili, no ani nesklamali. Ako víťazov testu by som tentoraz označila dva hriankovače – Catler, špičkovo vybavený, ale cenovo menej dostupný, a Electrolux, ktorý spĺňal všetky dôležité parametre dobrého hriankovača za prijateľnú cenu.

TEST - Hriankovače

TEST – Hriankovače


TEST - Hriankovače

TEST – Hriankovače

 
 
Na všetky testované výrobky je záruka dva roky. Pri všetkých hriankovačoch sa dal zospodu navinúť prívodný kábel.
Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: hriankovače testujeme
Zdieľať článok

Diskusia