01. 07. 2009
Zdieľať

Mladí manželia si postupne zariaďujú domček v radovej zástavbe a viditeľne si užívajú príjemné obdobie tvorenia spoločného domova a tešenia sa na všetko nové. Práve kúpeľne boli tými miestnosťami, ktoré v ich novom dome nadobudli definitívnu podobu ako prvé.


V slnečných farbách

205984

Jedna kúpeľňa pri vstupe do domu, v rámci jeho dennej, spoločenskej časti, druhá na poschodí, pri spálňach – v tomto klasickom a logickom riešení zariadili mladí manželia jednu kúpeľňu ako „dennú“ a druhú ako„večernú“. Pri spodnej, „dennej“ kúpeľni pritom mysleli aj na budúcnosť: „Plánujeme ju aj ako detskú,“ prezrádza nám sympatická domáca pani. „Samozrejme, bude slúžiť aj na bežnú každodennú prevádzku, ale chceli sme, aby bola veselá a farebná, aby sa deťom páčila. Naše rozhodnutie o jej farebnosti bolo najmä pocitové a teraz sa nám tu zdá priveľa zelenej, takže plánujeme premaľovať strop a stenu nad obkladom na modro. Bude to trochu pripomínať farebnosť typických detských kresbičiek s trávičkou, nebom a slniečkom… Dúfam, že to nebude priveľmi bláznivé,“ premýšľa nahlas.


V slnečných farbách

205982
Daniel Veselský

Pôvodnú dispozíciu kúpeľne sa majitelia spolu s interiérovou architektkou rozhodli zmeniť – napríklad pred pôvodne navrhnutou malou vaňou uprednostnili sprchovací kút. „Pripadal nám praktickejší, a chceli sme ho aj kvôli psíkovi – aby sme ho tu mohli po prechádzke ľahko umyť,“ prezrádza ona. „Je to vlastne taká detsko-hosťovsko-psia kúpeľňa,“ dodáva s úsmevom. Menilo sa však aj rozmiestnenie ostatného vybavenia kúpeľne. Do jej priestoru totiž zasahujú schody, ktoré v časti miestnosti znižujú strop, a táto šikmina trochu skomplikovala mladým manželom plány so zariaďovaním: „Pôvodne malo byť pod schodmi WC, potom sme skúšali umiestniť sem sprchovací kút, ale nezmestil sa a nakoniec aj práčku a sušičku a aj na tie bolo toto miesto prinízke,“ povzdychne si domáca pani. „Aby sa nemuselo komplikovane zasahovať do konštrukcie schodov, nakoniec sme sa sušičky vzdali.“ Napokon sa však mladým manželom podarilo s pomocou architektky dostať do kúpeľne všetko, čo si tu predstavovali: „Mám túto kúpeľňu veľmi rada, pretože je taká veselá,“ usmieva sa mladá domáca pani. „Vždy sa mi zlepší nálada, keď do nej vojdem. Je to taký optimistický priestor na každodenné umývanie rúk alebo pranie, ale večernú relaxáciu si tu neviem predstaviť. Na ňu je tu priveľa farieb,“ dodáva.

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom.

Kategória: Bývanie Kúpeľňa, WC Navrhovanie interiéru
Tagy: kúpeľňa sprchovací kút vizualizácia wc
Zdieľať článok

Diskusia