Využite klamstvo farieb

Využite klamstvo farieb

17. 06. 2010
Zdieľať

Farby a materiály vedia pekne klamať. Obabrú vás, ani si to neuvedomíte a malý byt sa vám bude zdať ešte menší. Nepodľahnite a ich klamstvo využite vo svoj prospech, skroťte si ich. Potom sa aj ten najmenší byt premení na priestor so síce malými rozmermi, ale zato s veľkou charizmou.

Dizajnérmi milovaná biela dokáže skutočne nafúknuť priestor. Biela sa spája s nevinnosťou a čistotou, pôsobí veľmi upokojujúco a vznešene. Ak sa nebojíte, zahrajte sa na odvážnych interiérových architektov a použite bielu kompletne na všetko. Inšpirácia japonským minimalizmom dokáže premeniť aj ten najmenší priestor na atraktívny interiér. Pridajte doň niekoľko transparentných solitérov a získa ešte väčší šmrnc a ľahkosť.


Využite klamstvo farieb

269810
Kartel

Biela, biela, biela všade biela podporená transparentným materiálom. Ideálna kombinácia pre prívržencov ľadovej krásy v malom byte.


Využite klamstvo farieb

269815
Indeco

Výrazne sýte farby stien a podláh sú dnes veľmi moderné. V malom priestore je však niekedy lepšie sa ich vzdať a sviežosť výrazných farieb využiť na zariadení a dekoráciách. Biely základ interiéru môžete oživiť farebnou škálou detailov a dekorácií, ktoré si môžete obmieňať podľa nálady a podľa módnych trendov


Využite klamstvo farieb

269813
Meritalia

Ľadový pocit z bieleho interiéru môžete zvýrazniť sedačkou, ktorá žiari ako podsvietená kocka ľadu.


Využite klamstvo farieb

269825
Meritalia

Malá ukážka toho, čo do malého bytu nepatrí. Síce krásna, ale do malého priestoru nevhodná sedačka. Takéto niečo si skutočne žiada okolo seba veľký priestor


Využite klamstvo farieb

269834
Kartel

Povolená výnimka tmavej farby v bielom interiéri malého bytu. Vznášajúce sa kreslo s rifľovým poťahom

 

Využite kúzlo zrkadiel a zrkadlových či sklenených plôch – dokážu neuveriteľne oklamať vnímanie priestoru. Malá chodba sa zdvojnásobí, ak umiestnite veľké zrkadlo napríklad oproti vstupu. Moderný nábytok s vysokým leskom je možno náročnejší na údržbu, no jemným zrkadlením dodáva priestoru hĺbku a exkluzivitu.

 

Ladenie interiéru do jedného tónu pôsobí harmonicky. To platí aj o kompletne bielom interiéri. Tu však často vznikajú obavy, že priestor bude chladný a neosobný. Ak vám bude bielej priveľa, ale základný princíp sa vám páči, pridajte do interiéru jednu teplú, ale svetlú farbu alebo textúru dreva, napríklad aj v podobe drevenej podlahy, ktorá vnesie do miestnosti trochu tepla.

ZDROJ: časopis môj dom apríl 2010 JAGA GROUP, s.r.o. 

Kategória: Bývanie Nábytok Navrhovanie interiéru
Zdieľať článok

Diskusia