Seriál - Čo očakáva zákazník od strechy? Nech nepretečie cez škáry!

10.11.2016  |     

Žiadny staviteľ nechce, aby mu do domu kvapkala zo strechy voda. Strecha musí spoľahlivo ochrániť interiér pred pretečením! Presnosť tvaru škridly pritom zohráva dôležitú úlohu.

Škridly majú podľa materiálu a spôsobu výroby rôznu presnosť tvaru. Pálené krytiny môžu v dôsledku rýchleho vypálenia vykazovať značné nerovnosti. Práve tie zvyšujú riziko zatečenia do strechy.

Normy pripúšťajú rôzne odchýlky v rovnosti škridiel v závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Pri pálených krytinách sú prípustné odchýlky do 7,5 mm a pri betónových do 3,5 mm. Každá škridla Bramac vykazuje presnosť s odchýlkou max. do 0,3 mm.

V rámci testovania produktov Bramac v koncernovom testovacom stredisku sa monitoruje aj priesak vody cez krytinu pri simulácii náporového dažďa a vetra. Práve presnosť škridiel v rovine minimalizuje riziko preniknutia vody cez strechu.

​​​

 

​​

Keď kladiem škridlu Bramac, nikdy nemám problém s tým, že by bola vykrútená. Vďaka presnému tvaru krytiny nevznikajú na streche škáry a zákazník sa tak nemusí obávať, že mu do strechy zatečie. 

Tomáš Šóky, Top Roof, s. r. o.

ZDROJ PR článok spoločnosti BRAMAC - strešné systémy, spol. s r.o. 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Vidiecke bývanie plné slnka a pohody: Čo sa stane, keď časť strechy otvoríte slnku?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky