Ako nápadito zariadiť izbu pre dve deti

11.10.2017  |     

Tandem mladých architektov vytvoril multifunkčný priestor pre dvojicu súrodencov. Nájdete v ňom všetko – priestor na prácu, spánok, odkladanie, oddych i zábavu.

ZADANIE ČITATEĽA:

Dobrý deň, plánujeme sťahovanie do nového domu a radi by sme si nechali poradiť so zariadením izby pre naše dve deti. Vyčlenili sme im pomerne netradične riešený priestor s pódiom, na ktoré by sme radi umiestnili spaciu zónu. V izbe by nemal chýbať dostatok úložných priestorov ani priestranná pracovná plocha pre každé dieťa. Uvítali by sme, ak by sa detská izba niesla skôr v neutrálnych farebných tónoch, priestor pôsobil hravo a ponúkal deťom viacero zákutí na hru aj trošku súkromia.   

Srdečná vďaka za pomoc Rodina Valtová

PROFI RIEŠENIE

Atypická detská izba s priestranným pódiom nám ponúkla možnosť skutočne sa vyhrať. V spodnej časti sme navrhli pracovnú zónu určenú pre obe deti a veľkorysý úložný systém, ktorý sa tiahne pozdĺž celej jednej steny. Súčasťou systému je aj praktický oddychový kút, ktorý deti využijú napríklad pri čítaní. Na poschodie sa vchádza schodiskom ukotveným v stene. Tradičné zábradlie sme nahradili tenkými oceľovými tyčami, ktoré výborne poslúžia aj ako nástenka – na vešanie fotografií alebo obrázkov. Na poschodí sme okrem postelí a políc pod oknami navrhli aj menšiu hojdačku a viaceré prvky určené na sedenie. Osobitné postavenie má pevná sieť natiahnutá nad prízemnou časťou, ktorú deti využijú pri relaxe aj hre.  

 

Stenu v spacej časti dekoruje niekoľko políc a vkusný typografický prvok.  

Rebrinu s lanom malí športovci dozaista využijú.   

Vzorovaný koberec vytvára v priestore príjemný akcent. 

„Detská izba sa nemusí prvoplánovo niesť v odtieňoch modrej, resp. ružovej farby. Ak uprednostníte neutrálne odtiene, interiér vás ani vaše deti len tak neomrzí. Výraznejšie farby alebo obľúbené pastelky sa môžu objaviť na textíliách a doplnkoch.“

Marek Ivanko, architekt   

 

ARCHITEKTI

Ing. Monika Ivanková, Ing. Marek Ivanko 
www.monmaratelier.sk

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE ATELIÉR MONMAR
ZDROJ časopis Môj dom 9/2017

Tagy:
detská izba detská izba nábytok detská izba pre chlapca detské izby inšpirácie

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 9/2019 v predaji


8 originálnych návštev
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky