Krásne upravená záhrada po celé leto – pomôže AKU pomocník

14.08.2018  |  

Žiaden rámus ani exhaláty. Žiadne dolievanie drahého benzínu alebo ťahanie káblov. Jednoduché ovládanie a len minimálna údržba. To všetko za priaznivé ceny... Znie to neuveriteľne, ale nejde o veľké zveličenie. Po rokoch náročného skúšania a testovania je tu záhradná AKU technika, ktorá spája tichú a ekologickú prevádzku elektrických strojov s dynamikou a pohybovou nezávislosťou strojov benzínových: naozaj funguje, dlho vydrží a má veľký výkon.

„Kúpiť záhradnú AKU techniku sa oplatí komukoľvek, kto myslí ekologicky a chce ušetriť,“ konštatuje Karel Hromada, produktový manažér spoločnosti Mountfield. „Stroje sú spoľahlivé a majú veľmi nízke prevádzkové náklady. Pohybovať sa s nimi môžete bez obmedzení šnúrou v zásuvke. Majú príjemne tichý chod, pracujú bez exhalátov a vyžadujú minimálnu údržbu. Atraktívny dizajn a technická dokonalosť oslovujú mladšiu generáciu, starší ľudia oceňujú predovšetkým ľahké ovládanie strojov. Niet sa preto čomu diviť, že je o AKU čím ďalej väčší záujem.“

Patriot: 1 batéria pre 8 strojov

Veľkou výhodou je kompatibilita akumulátorov s väčším počtom strojov, ktoré tvoria ucelený rad. Jedna 40 voltová batéria poháňa kosačky, plotové nožnice, prerezávače, píly, fukáre... Pokojne tak upravíte celú záhradu: pokosíte trávnik, zastrihnete živý plot a kríky, prerežete stromy a pripravíte drevo do krbu. A vzhľadom na to, že moderné batérie majú dlhú životnosť, môžete jednotlivé stroje dokupovať postupne v priebehu niekoľkých rokov.

„Napríklad unikátny rad záhradnej AKU techniky Patriot zahŕňa 8 rôznych strojov: 2 rotačné kosačky (so záberom 37 a 46 cm), strunovú kosačku, reťazovú pílu, plotové nožnice a teleskopické plotové nožnice, teleskopický prerezávač konárov a fukár,“ popisuje Karel Hromada. „Všetky tieto stroje poháňa jedna elektronikou riadená lítium-iónová batéria s napätím 40 V, ktorá obsahuje značkové, sériovo-paralelne zapojené články Samsung. Aj keď jeden z nich prestane pracovať, batéria funguje bez problémov ďalej, takže je pre ňu typická extrémne dlhá životnosť. Batéria môže mať rôznu kapacitu (2, 4, 6 Ah) a aj tá najslabšia s prehľadom utiahne napríklad veľkú rotačnú kosačku.“

Ako vyberať záhradnú AKU techniku?

Pri výbere záhradnej AKU techniky by ste sa mali zamerať na dve hlavné veci: kvalitu akumulátora a šírku radu: čím viac strojov doň patrí, tým viac sa vám investícia zhodnotí.

Čo sa týka akumulátora, ideálnou voľbou sú už spomínané moderné Li-Ion batérie, ktoré predstavujú špičku medzi akumulátormi. Sú chránené pred preťažením, prehriatím aj nadmerným vybitím a nemajú pamäťový efekt. Je možné ich dobíjať prostredníctvom štandardnej nabíjacej stanice alebo rýchlonabíjačky. Nabíjanie je jednoduché - vložíte batériu do nabíjacej stanice, ktorá rozsvieti LED indikáciu začiatku nabíjania a na konci procesu farebne indikuje plné nabitie. Na jedno nabitie dokážu niektoré AKU stroje pracovať až 2 hodiny, vždy však záleží na teréne a spracovávanom materiáli.

„Zatiaľ čo pred pár rokmi začínalo AKU opatrne s niekoľkými strojmi, dnes už nikto nepochybuje, že sa zrodil fenomén. Množstvo ľudí považuje AKU technológiu za technológiu budúcnosti,“ uzatvára Karel Hromada.

www.mountfield.sk

Zdroj: PR článok spoločnosti Mountfield

Tagy:
plotové nožnice záhradné kosačky AKU technika

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky