Bielizník

Bielizník

04. 04. 2007
Zdieľať

Asi každá gazdiná privíta praktický bielizník na odkladanie bielizne a iných drobností. Aby vyhovoval aj estetickým požiadavkám, najvhodnejším materiálom na jeho výrobu je lepené drevo (LBVD).
Postup práce


Bielizník

86823

Jednotlivé časti bielizníka vyrežeme priamočiarou alebo okružnou pílou. Rezné plochy prebrúsime a skontrolujeme ich kolmosť. Hrany na prednej strane môžeme zraziť ručnou hornou frézovačkou alebo pomocou vhodnej stopkovej frézy vytvoríme tvarovaný profil. Na prednej spodnej časti bokov komody urobíme zárezy na osadenie sokla. Korpus bielizníka zostavíme vložením horného a spodného dna medzi boky a spoj zabezpečíme skrutkami. Spodné dno osádzame nad úroveň zárezu na sokel. Korpus spevníme chrbtom, ktorý pribijeme po celom obvode klincami s veľkou hlavičkou.

Zásuvky vyrobíme z drevotrieskových dosiek upravených fóliou s imitáciou bukového dreva. Keďže všetky čelá zásuviek majú zložitejší tvar, vyrežeme ich z jednej dosky. Tým predídeme možným problémom s drobnými nepresnosťami pri rezaní.


Bielizník

86824

Pílime priamočiarou pílou s úzkym listom, ktorý nám umožní otáčanie nástroja pri práci. Čelá pripevníme na korpusy zásuviek skrutkami zvnútra. Dávame pritom pozor na rozmery, aby sme neprevŕtali aj čelo zásuvky. Sokel vyrežeme zo zvyškov materiálu a prilepíme ho (pomocou drevených kolíkov) do pripravených zárezov. Montáž zásuviek do korpusu komody je jednoduchá. Môžeme použiť zásuvkové kovanie, ktoré si kúpime. Iným riešením sú drevené lišty v tvare L, po ktorých sa môžu zásuvky pohybovať.

Bielizník upravíme polyuretánovým náterom, ktorý aj pri ručnom nanášaní zanecháva pomerne hladký povrch bez viditeľných stôp po štetci. Výber úchytiek zverte manželke. Ak sa vám náhodou práca nevydarí na sto percent, môžete sa vyhovoriť a tvrdiť, že úchytky nepasujú, a tým kazia celkový dojem.Bielizník

86795


Bielizník

86796

Kategória: Nezaradené
Tagy: bielizník urob si sám
Zdieľať článok

Diskusia