V skutočnosti som iný

V skutočnosti som iný

10. 10. 2007
Zdieľať

Poznáme ho ako nekompromisného vodcu podsvetia z dosiek, ktoré znamenajú svet. Neskôr začal „vládnuť“ aj na televíznej obrazovke v rôznych humorných reláciách, ktoré si mnohí z nás obľúbili. Aký je však v skutočnosti, nám prezradil herec Peter Sklár.
Spomínate si ešte na svoje „mafiánske“ začiatky?

Moje mafiánske začiatky sa začali pred siedmimi rokmi, keď bola premiéra teraz už kultovej hry divadla GunaGu English Is Easy Csaba Is Dead, kde som hral postavu hlavného šéfa bossa Mikiho. Musím ale povedať, že predtým som takéto typy postáv absolútne nestvárňoval. Toto bola moja prvá skúsenosť a odvtedy sa to tak nejako spustilo. (Smiech).


V skutočnosti som iný

109880

Kto stvoril postavu Mikiho v inscenácii English Is Easy Csaba Is Dead v divadle GunaGu?

Ja sám. Táto postava je zaujímavá tým, že vznikala naozaj svojským spôsobom. Celú divadelnú hru sme si totiž vymysleli počas skúšok a rozprávania s kolegami. Myslím si, že doteraz nie je text zachytený na papieri a každá repríza je vždy v niečom iná.

Kde ste sa inšpirovali?

Inšpirovali sme sa všade, kde sa dá. Je to naša fikcia spojená s tým, čo sa na Slovensku prežívalo.

Ako vás vníma vaše okolie, rodina a deti – máte aj v reálnom živote masku mafiána alebo ste v skutočnosti iný?

Nie, deti ma nevnímajú ako mafiána, ale našťastie ako ocinka. (Smiech.) Ľudia, ktorí ma videli v tejto hre, si myslia, že som tvrdý mafiánsky šéf aj v skutočnosti. Otvorene však hovorím, že pre mňa je to iba hra, dám si dole kostým, a tým sa to pre mňa končí. Okrem mafiána stvárňujem aj doktora, anjela, právnika a kopec iných postáv v ďalších inscenáciách. Toto je len časť z mojej hereckej profesie.


V skutočnosti som iný

109881

Azda najväčší úspech na televíznej obrazovke ste s vašimi kolegami zožali reláciou SOS, paródiou na rôzne známe aj neznáme programy. V čom vidíte s odstupom času tajomstvo úspechu, keďže pred vami to skúšali v rôznych reláciách už mnohí iní umelci?

Ďakujem pekne za váš kompliment (Smiech.) Náš úspech podľa môjho názoru spočíva najmä v tom, že sme dobrá partia hercov – kolegov. Spoločne hráme už dlhé roky, máme k sebe blízko nielen herecky, ale aj ľudsky. Robíme to, čím žije televízna obrazovka, len to dávame do iného svetla, pretože ľudia sa potrebujú zabávať aj na bežných veciach, a nevyťahujeme politiku.

V čom vidíte, naopak, riziko či prípadné nedostatky tejto relácie? Nebojíte sa, že sa diváci aj týmto druhom humoru rýchlo nasýtia?

Nedá sa to, samozrejme, vylúčiť, pretože ľudia chcú vždy niečo nové, a aj keď sa im to páči, po čase ich to jednoducho prestane zaujímať.


V skutočnosti som iný

109882

Súbežne ste sa začali objavovať v konkurenčnej televízii v relácii Maf story. Nebol s tým nejaký problém z hľadiska konkurencie televízií?

Musím povedať, že našťastie sa už pomaličky končí obdobie, keď sa jeden človek mohol objavovať iba v jednej televízii. Ja som herec na voľnej nohe a so žiadnym médiom nemám podpísanú exkluzívnu zmluvu. Okrem toho si myslím, že tie relácie, aj keď sú obidve zábavné, sú diametrálne odlišné. Pevne teda dúfam, že to divákov neirituje a že s tým nemajú problém. Ja osobne s tým problém nemám.

Hosťujete aj niekde inde ako v avantgardnom divadle GunaGu? Neláka vás napríklad SND?

Hrám v divadle AHA, hral som v divadle GEDUR, v muzikáli Hihglight. Čo sa týka SND, veľmi rád by som si tam zahral, ale musela by to byť postava, ktorá ma napĺňa. Nebránim sa tejto ponuke, ak príde.

Mnohí netušia alebo jednoducho neveria, že v divadle či v dabingu viete zahrať aj kladných hrdinov. Jasným príkladom bol animovaný film Autá, kde ste prepožičali hlas hlavnému kladnému hrdinovi Bleskovému McQueenovi. Máte vzťah k autám a k technike aj v živote alebo ste skôr pasívny vodič?

Asi ako každý chlap, aj ja mám rád autá a veľmi rád šoférujem. Žiaľ, zatiaľ sa mi ešte nepodarilo šoférovať všetky autá, ktoré by som chcel. V rámci SOS, keď sme boli v Chicagu v Amerike, som šoféroval veľký americký truck dlhý 35 metrov, pravda, za odborného dozoru majiteľa. Bolo to niečo úžasné.

Čo všetko by ste si vedeli na aute opraviť?

Začínal som asi ako veľká väčšina našich šoférov a mladých ľudí, ktorí sa živili sami, so škodovkou 105, kde som si vedel opraviť bežné poruchy a, samozrejme, vymeniť koleso, ak som dostal defekt. V zime som každé ráno zobral predlžovaciu šnúru s fénom a zahrieval som rozdeľovač, ak som chcel naštartovať, čo bolo niekedy naozaj ťažké. (Smiech.) Neskôr som si našetril na nové zahraničné auto, a keď som sa v predajni pýtal, kde mám náradie, tak sa na mňa nechápavo pozreli a povedali mi, že mi nijaké náradie nedajú. Namiesto náradia mi dali telefónne číslo, na ktoré mám v prípade poruchy volať. Toto auto ma, našťastie, nenechalo v štichu ani raz.

Dávate prednosť bývaniu na vidieku alebo ste skôr mestský typ? Kde bývate v súčasnosti?

Životná situácia to tak všetko otočila, že teraz bývam v dome na vidieku, ktorý postavil môj otec ešte v roku 1974. Bývam v Šenkviciach, ale pracujem v meste, takže si výhody vidieka veľmi neužijem.

Aké je vaše vysnené bývanie?

Čo by v dome vašich snov nemalo chýbať? Keby som bol veľký a bohatý, tak by som chcel bývať v dome, kde by bol bazén, basketbalový kôš a tenisový kurt, ale to už sú také úlety fantázie, čo by bolo keby…(Smiech.)

Nemôžem sa na záver nespýtať, čo všetko si viete doma zmajstrovať sami a čo už prenecháte radšej na odborníkov?

Môj otec vyštudoval stavbárčinu a bol som prvák na základnej škole, keď sme začali stavať dom, takže ľahké pomocné práce okolo stavby som občas robil aj ja a čo-to sa naučil. Keďže som ale časovo dosť vyťažený, tak na dom nemám veľa času a asi ani nepatrím k takým úžasným „kutilom“, ktorí vedia spraviť všetko. Toto radšej nechám na odborníkov, nech robí každý to, čo ovláda. Mojím najväčším výkonom na ktorý som bol teda patrične hrdý, bola výmena vodovodnej batérie. Bolo to asi pred tromi rokmi, no predpokladám, že by som to za pomoci návodu vedel aj teraz. (Smiech).

Kategória: Nezaradené
Tagy: osobnosť rozhovor
Zdieľať článok

Diskusia