Tradičné netradične

Tradičné netradične

13. 12. 2006
Zdieľať

Keď sa povie Vianoce, asi každému z nás v duchu zavonia vanilka a čokoláda, predstaví si zelené ihličie, biely sneh a červené vianočné gule, rozstrapkané biele papieriky, ktoré trčia spod staniolu salónky a veľkolepý koniec prskaviek. Vianoce sú jednoducho tradícia. Tradícia taká silná, že sa len ťažko zbavujeme trochu gýčových predstáv. Ako však vtesnať tradíciu do moderného interiéru? Jednoducho treba zabudnúť na stereotypy a pristúpiť k vianočnej výzdobe netradične.
Tradičné netradične

73076
Ingrid Patočková


Tradičné netradične

73075
Ingrid PatočkováRozhodli sme sa vyzdobiť veľmi moderný, štýlom jednoduchý, až technický priestor v podobnom duchu – teda moderne. Vytvorili sme preto aranžmán v netradičných, ale trendových farbách a vybrali sme trochu menej tradičné doplnky – tradične vianočnú zelenú nedopĺňajú červená a zlatá, ale biela a strieborná v podobe antikorových nádob a stojanov. Dominantou celého vianočne ladeného priestoru je výšková dekorácia, akýsi netradičný vianočný strom vytvorený zo stebiel exotickej trávy.


Tradičné netradične

73077
Ingrid Patočková

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste


Tradičné netradične

73081
Ingrid Patočková


Tradičné vianočné gule sú aj v tomto aranžmáne v netradičnej bielej farbe, tentoraz však aj z netradičných materiálov – rotangový základ je zabalený v bielom vliselíne a omotaný strieborným drôtom. Aranžmán na plochej antikorovej tácke dopĺňajú priehľadné vianočné ozdoby, zelené orchidey, plody paviniča a drôt s krištáľovými sklíčkami.


Vianočnú pohodu stráži skupinka prútených anjelov. Do strohých línií moderného priestoru prinášajú trochu folklóru a tradícií v modernom poňatí.


Tradičné netradične

73078
Ingrid Patočková


Tradičné netradične

73079
Ingrid Patočková


K Vianociam neodmysliteľne patrí aj svetlo aj sviečok. V jednoduchej lineárnej kompozícii vládne biela, tradičné vianočné prvky, akými sú sviečky či sklenené gule, dopĺňajú menej tradičné kvety – antúrium a orchidea.


Dominantný kvetový aranžmán je vytvorený na plochej antikorovej miske z bledavky, lysiathusu a orchidey. Základom sú jednoduché rovné línie: kvety sú pozapichované do florexu v rade za sebou a aranžmán je jemne dotvorený vianočnými guľami – strohou a zároveň nežnou bielou a zaujímavou perleťovou.Aranžmány by mali ladiť s jednoduchosťou moderného priestoru a strohým dizajnom zariadenia, preto sú všetky veľmi nekomplikované – farebnosť je striedma, jednotlivé prvky sú radené vedľa seba a vytvárajú jednoduché línie. Oblé tvary a kvety zároveň trochu znežnia strohé línie nábytku.

Za priestor ďakujeme predajni Roldor, doplnky zapožičali kvetinárstvo Bébel v centre Apollo a predajne J & R design a Flader.

Kategória: Dekor
Tagy: dekor vianoce
Zdieľať článok

Diskusia