Zdroj: Mirka Maceková

Jednoduché nápady, ako zabaliť vianočné darčeky v prírodnom štýle

13. 12. 2021
Zdieľať

Vkusné a s láskou zabalené darčeky pre vašich najbližších budú dokonalým prekvapením. Inšpirujte sa našimi jednoduchými nápadmi v prírodnom štýle.

Redakcia tvorí: Mirkin tip

Mám rada autentické a originálne veci, ktoré si najradšej vyrábam sama. A platí to aj pri balení darčekov, kde sa môžem doslova „vyšantiť“. Tento rok som pre vás pripravila balenia, ktoré zvládne každý a nebudete na ne potrebovať žiadne extra pomôcky. Stačí vám obyčajný papier, pečiatky a špagát. Vianočné balenie, v ktorom prevláda minimalizmus a zemitá paleta farieb, si zamiluje určite každý.

Prečítajte si tiež
Vianoce po škandinávsky? Inšpirujte sa útulným domom so severským nádychom a preneste to najkrajšie aj k sebe domov

Opečiatkovaný papier

Nie je nijakou novinkou. V rôznych kreatívnych e-shopoch však nájdete čoraz krajšie motívy vianočných pečiatok – dokonca aj so slovenskými textami. Zoberte hnedý baliaci papier a pečiatkujte. Po zaschnutí atramentu stačí balíčky zabaliť, previazať bielym špagátom a pripevniť menovku, napríklad s nápisom „Veselé Vianoce“.

Zabalené darčeky v opečiatkovanom papieri

Zdroj: Mirka Maceková

Objednávate tovar z internetu?

Trendom za posledný rok je baliť veci do papiera, a to nie len takého hocijakého – rovno hodvábneho. Určite ho nevyhadzujte! Zoberte pečiatky alebo šablóny a naneste vzory.

Prečítajte si tiež
7 krokov, ako premeniť váš domov na vianočnú oázu

Môžete ho aj pofŕkať vodovými farbami pomocou štetca. Aj keď je papier jemný, stačí ho poskladať do tvaru vrecka a vložiť doň zápisník, šatku alebo iný ľahší darček.

Darcčekové tašky

Zdroj: Mirka Maceková

Darčekové tašky ako z obchodu

Si môžete vyrobiť aj sami. O to viac ich ocenia vaši najbližší, lebo snaha sa vždy cení. Použiť môžete hocijaký papier s gramážou vyššou ako 120 g. Šablónu na tašku hravo nájdete na internete alebo existujú aj ryhovacie podložky, s ktorými ich vyrobíte raz-dva.

Text a foto: Miroslava Maceková

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Dekor
Tagy: prírodný štýl Vianoce vianočné balenie vianočné darčeky
Zdieľať článok

Diskusia