Valentín v znamení mini
Minimálne manuálne zručnosti, minimálne náklady a minimálny čas na prípravu – toľko vás bude stáť príprava valentínskych aranžmánov z miniruží.
Obľúbené mini
Miniruže môžete pestovať nejaký čas v interiéri, keď im však začnú žltnúť a opadávať listy, treba ich vyložiť von. Ak máte záhradu, vysaďte ich priamo do záhona, napríklad medzi trvalky – odporúčam kombinovať ich s levanduľou, šalviou lekárskou či perovskiou. Ak disponujete slnečným balkónom alebo terasou, presaďte ich do väčšej nádoby a z kvetov sa môžete tešiť prakticky celé leto. V jednom zakúpenom kvetináči sú zvyčajne tri a viac rastlín. Pri vysádzaní ich môžete rozdeliť. Po odkvitnutí konárik zrežte o tretinu až polovicu. Platí: Čím viac zrežete, tým vyššie budú výhony a menej kvetov, ale o to väčšie. Ak zrežete menej, výhony budú kratšie a bude viac menších kvetov.
Potrebujete:
- sklenenú nádobu (vnútri predelenú),
- miniruže v minikvetináčoch (v našom prípade päť kusov),
- celofán s červenou potlačou,
- nožnice, červené pierka, paličky, srdiečka (napríklad z plsti).
Postup práce
- Do jednej časti nádoby vložte celofán s potlačou a miniruže.
- Odstrihnite prebytočný celofán.
- Vložte pierka.
- Plsťové srdiečka nalepte alebo nastoknite na paličky a zapichnite do kvetináčov.
- Do druhej časti sklenej nádoby nasypte niečo chutné na zjedenie.
Tip redakcie
Do sklenej vázy vložte kvetináč s miniružami, ešte predtým ho vypodložte pokrčeným celofánom. Nezabudnite na motív srdiečka, napríklad nechajte prevísať srdiečkovú stuhu. Červené paličky nastrihajte na kúsky dlhé štyri centimetre a po troch ich previažte drôtikom, aby ste vytvorili malú girlandu. Touto girlandou spolu s prírodným lykom obtočte kvetináč. Nakoniec do kvetináča zastoknite konáriky točenej vŕby a červené paličky.
Nádoby zapožičala Rona, kvetiny zapožičalo kvetinárstvo Rhapis, s. r. o.