Zdroj: Möbelix

Dekoračné vankúše v boho štýle

06. 02. 2023 Zdieľať

Boho štýl je momentálne jedným z najoslnivejších trendov nielen v bývaní. Vďaka textíliám v tomto dizajne si viete navodiť útulnú atmosféru do vášho interiéru. Vyrobte si s nami boho vankúše, ktorým určite nikto neodolá.

Budeme potrebovať

  • vankúš alebo obliečka na vankúš
  • makramé priadza
  • tavná pištoľ alebo vodeodolné lepidlo na textil
  • nožnice
  • svorka alebo páska
  • hrebeň
Materiál a náradie na výrobu vankúša

Zdroj: Möbelix

Postup

Vankúšový dizajn vytvoríme zo šnúr, ktoré zapletieme z makramé priadze. Môžeme ich viazať klasickým spôsobom ako vrkoč z troch prameňov, čo je trochu časovo náročné. Ak máme menej času, vyberieme si radšej hrubšiu makramé priadzu, ktorá vyzerá dobre aj samostatne, a nemusíme ju pliesť.

Najprv si premyslíme, ako má vzor na vankúši vyzerať. Vzhľadom na to, ako budú línie rozložené po vankúši, si nastriháme dĺžku priadze.

Rozhodli sme sa pre šnúry zapletené z troch prameňov, preto si odstrihneme z priadze tri nite a na ich začiatku uviažeme uzol. Uzol by sa mal nachádzať 5 – 10 cm od začiatku nite, pretože neskôr z neho vytvoríme ozdobné strapce.

Vytvorenie dizajnu zo šnúr

Zdroj: Möbelix

Náš tip

Aby sa nám makramé vrkoče ľahšie plietli, začiatok vrkoča prilepíme lepiacou páskou o stôl.

Vrkoč, ktorý máme už hotový v požadovanej dĺžke, ukončíme uzlom. Skôr ako odstrihneme nite, nezabudneme za uzlom nechať nezapletenú priadzu. Neskôr si z nej rozčesaním vytvoríme strapce na začiatku i na konci vrkoča. Takto si pripravíme pramene vo všetkých potrebných dĺžkach.

Zdroj: Möbelix

Keď už máme všetky šnúrky zapletené, obliečku položíme na rovný povrch a vzor (zatiaľ bez nalepenia na látku) vytvoríme pomocou zapletených makramé šnúr.

Vzor z makramé šnúr

Zdroj: Möbelix

Dlhšie vrkoče môžeme zatočiť do efektných slimákov alebo vytvoriť viacstupňové vlnovky. Ak sme s naším vzorom spokojní, môžeme pramene prilepiť lepidlom na textil alebo tavnou pištoľou.

Náš tip

Lepidlo na textil má výhodu, že je vodeodolné. Preto ak plánujeme obliečky na vankúš prať, je lepšie zvoliť túto variantu ako tavnú pištoľ.

Prilepenie vzoru na obliečku

Zdroj: Möbelix

Na záver rozčešeme hrebeňom začiatky a konce šnúr, aby nám vznikli krásne boho strapce. V prípade, že sa nám strapce zdajú príliš dlhé, jednoducho ich nožnicami skrátime do požadovanej dĺžky.

Rozčesanie šnúr

Zdroj: Möbelix

A náš vankúš v štýle boho je hotový! Ak sa vám zapáčil boho štýl a technika makramé, určite si prečítajte náš blog, v ktorom vám ukážeme, ako si vyrobiť dekoratívny rám na posteľ s makramé pierkami. Alebo si vyrobte makramé závesné košíky na kvetiny a bylinky.

DIY obliečka na vankúš v boho štýle

Zdroj: Möbelix

Zdroj: PR článok Möbelix SK, s. r. o.

Kategória: Doplnky
Tagy: boho štýl handmade poťahy na vankúše vankúše
Zdieľať článok