Romantické popoludnie

Romantické popoludnie

23. 11. 2005
Zdieľať

Ako dotvoriť priestor a „naladiť“ ho na tú správnu strunu? Hovoríme o umení detailu, o umení vybrať a zladiť jednotlivé drobnosti tak, aby vytvorili harmonický celok. Tentoraz sme si vzali na mušku jedáleň v koloniálnom štýle, v ktorej sme navodili romantickú náladu. Elegantný nábytok z exotického dreva vdýchol priestoru zvláštnu atmosféru, ktorej stačilo už len trocha pomôcť.


Romantické popoludnie

35898
Ingrid Patočková

Jedálni dominovali veľký stôl z tíkového dreva a kožené stoličky, dopĺňali ho dva príborníky s dvoma zrkadlami, zasklená vitrína a jednoduché doplnky – lampa z morských rias a terakoty, keramické amfory a bronzové sošky. Na slávnostné popoludňajšie posedenie pri šálke čaju sme chceli vytvoriť romantickú a zároveň trochu exotickú atmosféru, ktorá sa hodí do tohto elegantného a zároveň exotického priestoru.


Romantické popoludnie

35899
Ingrid Patočková

Exotický pôvod nábytku sme podporili výberom doplnkov so živou orientálnou farebnosťou – cyklámenovou a tyrkysovou – a trblietavými detailmi. Na kvetinový aranžmán v ázijskom štýle sa hodia kvety a listy gladiol, ruží a ľalií. Naaranžované sú naturálne, bez výrazných doplnkov. Romantickú prírodnú atmosféru dotvára aj keramika – jemne tvarované kalíšky pripomínajú tvary kvetov a listov rastlín.


Romantické popoludnie

35900
Ingrid Patočková

Jemné, rafinovane priehľadné textílie odľahčia a osviežia miestnosť s trochu ťažko pôsobiacim tmavým dreveným nábytkom. Romantické trblietavé detaily sú nielen na textíliách, ale aj na ručne kovaných svietnikoch. Okrem svetla sviečok sa na nich ligocú aj brúsené farebné sklíčka – tiež jeden z typických orientálnych prvkov.


Romantické popoludnie

35901
Ingrid Patočková

Čo môže byť romantickejšie než intímne osvetlenie? Teplé svetlo dá priestoru mäkkosť, citom voľnosť a srdcu krídla. Pri lampe s tienidlom z morských rias a s podstavcom z terakoty sme vytvorili aj zátišie zemitých farieb, ktoré miestnosť pretepľuje.


Romantické popoludnie

35902
Ingrid Patočková

Veľmi romanticky a zároveň exoticky pôsobia koráliky, ktoré sa jemne ligocú vo svetle sviečok. Kvety, teplé svetlo sviečok a rozmanité detaily zbavia priestor strohosti a pomôžu navodiť uvoľnenejšie atmosféru.

Ručne vyrábaný tíkový nábytok JAWA, textílie a keramika IN VIVO.

Kategória: Dekor Štýl
Tagy: dekor doplnky ladenie nábytok
Zdieľať článok

Diskusia