Zdroj: Garden Trading

Ako si skrášliť miesto pri kozube a dodať mu vianočnú atmosféru

21. 12. 2021
Zdieľať

Zložiť sa pri kozube a len tak pozerať do jeho blčiacich plameňov je magické, na tom sa zhodneme asi všetci. Inšpirujte sa, ako si toto epicentrum rodinnej pohody ešte trochu skrášliť.

Usaďte sa. Kozub je miesto, ktoré vyžaruje teplo domova obrazne i doslovne. Ak sa vaša pohovka nachádza od neho priďaleko, treba si urobiť sedenie bližšie.

Krb vankúše a vianočný stromček

Zdroj: H&M HOME

Pritiahnite k nemu koberec, pridajte vankúše, taburetky, deky, podnos so sviečkou či s horúcim grogom… Čokoľvek je vášmu srdcu milé a evokuje vám pohodlie, ku kozubu s tým. Samozrejme, bezpečnosť je prvoradá.

Prečítajte si tiež
Ako dekorovať sviatočný stôl na tohtoročné Vianoce?

V záplave svetla. Sviečky, lampáše, lucerny, svietniky… Kto povedal, že nemôžu sekundovať ohňu v kozube? Poukladajte ich po stranách, zapáľte a znásobíte si tak magickú silu plameňov, ktorá bude hrať pôsobivé divadlo najmä večer.

Na kúrenie v kozube používajte najmä suché a tvrdé drevo. Vhodný je dub, buk, hrab, jaseň, gaštan, breza, agát i ovocné stromy. Ihličnany horia veľmi rýchlo a živica z nich zanáša a upcháva komíny.

Reťaze. V prípade, že v kozube nezakladáte oheň dennodenne, ozdobte ho čečinou, na ktorú upevníte svetelnú reťaz, tiahnucu sa smerom dole. Ak nebude čas zakladať oheň, aj toto riešenie navodí sviatočnú atmosféru.

Vianočný stromček pri krbe s vencom

Zdroj: iStock

Ako v prírode. Možno to bude chcieť trošku aranžérskej zručnosti, ale nebojte sa, určite ju v sebe objavíte.

Prečítajte si tiež
Užitočné vianočné tipy: Ako prežiť Vianoce ekologickejšie a zdravšie

Vytvorte si z prírodných materiálov dlhé „strapaté“ aranžmány a upevnite ich na kozubovú rímsu. Jednou z možností je použiť aranžérsku hmotu.

Rozprávkový interiér s krbom a vianočnou výzdobou

Zdroj: Garden Trading

Návrat do detstva. Prázdna stena nad kozubom znesie aj takúto milú výzdobu, ktorú vytvoríte raz-dva a určite vám s ňou rady pomôžu aj deti.

Detská výzdoba krbu a vianočného stromčeka

Zdroj: iStock

Konáre ozdobte malými visiacimi darčekmi rôznych veľkostí, pridajte svetelnú reťaz a nezabudnite na strážcov ohňa.

Text: Katarína Barošová

Foto: iStock, H&M Home, Garden Trading

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Dekor
Tagy: dekorácie kozub vianočné dekorácie vianočné trendy
Zdieľať článok

Diskusia