Úlomky z Lombardie

Úlomky z Lombardie

20. 02. 2007
Zdieľať

Okolnosti chceli, aby sme sa pozreli na charakter typických talianskych víl a chát v lone Bergamských Álp. Začalo sa to moderným interiérom malého hotela – spojenie tradičných materiálov s novým poňatím architektúry malo čosi do seba, podpalubie hotela sa nieslo v duchu wellness. Ráno nás našlo v Miláne – v hoteli v horách 45 km od Milána a na dosah jedného z najkrajších zákutí Lombardie.Úlomky z Lombardie

80549


Úlomky z Lombardie

80561

Romantika ako bič. Klienti súkromníka, ktorý sa venuje malovýrobe kvalitných vín a chýrneho octu Balzamo della Ange, začnú pri pohľade na vstupnú terasu mäknúť… … a pri vstupe do Tenuta degli Angeli, starobylého domu, ktorý pán podnikateľ prevzdušnil prvkami modernej architektúry, začínate chápať, že ste nalomení ešte skôr, ako na vás vytiahnu prvú fľašu talianskeho sektu.


Úlomky z Lombardie

80558


Úlomky z Lombardie

80559

Dvere, ktoré vstupujú do interiéru spolu s vami. Čisté súčasné línie a prímes tradície. Žiadna náhoda. V hoteli Miláno (kotlina Presolana) architekt dávkoval obe ingrediencie s vytrvalosťou Taliana. Smutnokrásny interiér tanečnej sály kedysi vychýreného kasína v kúpeľnom mestečku San Pellegrino Terme. Miešanie rôznych slohov dokazovalo pompu vrstvy, ktorá sa tu schádzala. Nezáleží, z ktorej strany vstupných dverí stojíte. Oba pohľady stoja za ten krátky okamih.Úlomky z Lombardie

80554


Úlomky z Lombardie

80553


Úlomky z Lombardie

80555

Okná. Lombardia. Vplyvy rímske, benátske, závan francúzskych čias, ale najmä sami Taliani s ich oknami a balkónmi, ktoré dokážu striedať v rôznych obmenách aj na jednej fasáde domu. Patria k nim neodmysliteľné okenice s pohyblivými žalúziami, ktoré majú často za sebou dlhý život, a napriek tomu sa ešte nevzdávajú. Môžete si ich do zbierky fotiť celý deň: na nádvoriach stredovekého Bergama alebo sa pristaviť pri novších domoch v obchodnej časti mesta, ktorá leží pri nohách starobylého mesta.


Úlomky z Lombardie

80556


Úlomky z Lombardie

80557

Svietidlá. Dajú si na nich záležať. Je úplne jedno, či ide o kanceláriu hotela, obchodík s tradičnými potravinami alebo študentskú menzu univerzity v Bergame. Svietiť sa musí, a najlepšie štýlovo.


Úlomky z Lombardie

80562


Úlomky z Lombardie

80563

V čom sú odvážni? Pokojne vmiesia nové do starého, samozrejme, že s gráciou. A ešte to vyzerá, že to tak malo byť odjakživa. Taliani jedni!

Kategória: Štýl
Tagy: architektúra inšpirácia postrehy
Zdieľať článok

Diskusia