18. 10. 2010
Zdieľať

Aj vy sa z času na čas zohnete po zaujímavo sfarbený javorový list či lesklý tizianovský gaštan, ktorý sa tak príjemne drží v dlani? Už len tá farba hreje na duši viac ako ubúdajúce jesenné slnečné lúče. Tak prečo si nepriniesť trochu tepla a slnka aj domov, aby nám v podobe sušených kvetov, listov či iných plodov prírody pripomínali farby leta.

Malé slniečko
Ľahko si ho vytvoríte z kôpky listov navlečených na niť a ozdobených farebnou stuhou. A ďalšia výhoda – možno ho zavesiť na hocijaké miesto v byte: na dvere, okno, stenu alebo hoci aj na nočný stolík.

Na polici, parapete, na stole či v skrini, alebo hoci aj na podlahe – akékoľvek miesto doma môžete skrášliť kyticami sušených kvetov (táto dekorácia sa však neodporúča pre zástancov feng šuej a alergikov). Spolu s nimi svoje výstavné ambície predvedú aj obilné klasy či okrasné trávy.

 


Jesenné inšpirácie

288931
Janetta Bublíková


Jesenné inšpirácie

288934
Janetta Bublíková


Jesenné inšpirácie

288928
Janetta Bublíková

Okenná dekorácia
Potrebujete nie celkom vysušené a silno vyfarbené listy, ktoré pomocou obojstranne lepiacej pásky prilepte na okennú tabuľu. Kto to neskúsi, netuší, o aký pohľad prichádza, keď cez ne zasvieti jesenné slnko. Navyše, takáto jednoduchá výzdoba vydrží bez ujmy na okne celé týždne.


Jesenné inšpirácie

288929
Janetta Bublíková

Aj obchody a trhy sú plné kvetov, ovocia a zeleniny, ktoré majú očarujúco žiarivé farby. Čo tak vyskúšať čili papričky alebo feferónky? Alebo je vám milšia kukurica? Nič vám nebráni využiť pri týchto kreáciách všetky možné vázy, poháre či fľaše, ktoré ležia nevyužité v komore. Alebo stačí položiť plody a kvety jednoducho priamo na stôl. Hoci sa v odbornej literatúre pravdielne radí, že takéto dekorácie sa neodporúča umiestňovať na miesta každodenných aktivít a už vôbec nie uprostred jedálenského stola, uznajte – raz za čas odložiť šúľok kukurice o kúsok ďalej (napríklad pri stolovaní) nikomu nespôsobí až takú ujmu. Práve naopak, takáto nevšedná výzdoba umocní krásu jesennej prírody.

 


Jesenné inšpirácie

288932
Janetta Bublíková


Jesenné inšpirácie

288925
Janetta Bublíková


Jesenné inšpirácie

288930
Janetta Bublíková

 


Jesenné inšpirácie

288935
Janetta Bublíková

 

 

 

 

 

Herbár vo váze
Je úplne najjednoduchšia, a pritom poslúži ako efektná dekorácia. Stačí nazbierať zopár hrstí krásnych listov a voľne ich nasypať do priehľadnej vázy akéhokoľvek tvaru. A večer na stole pod lampou sa rozžiaria ako naozajstné jesenné slnko.

ZDROJ: časopis môj dom ekoBývanie 

Kategória: Záhrada a exteriér Zo života rastlín
Tagy: jesenné dekorácie
Zdieľať článok

Diskusia