Farebné jesenné dekorácie, ktoré zlepšia náladu

Farebné jesenné dekorácie, ktoré zlepšia náladu

09. 11. 2021 Zdieľať

Hoci teplota na teplomeroch klesá, príroda sa nám to snaží vynahradiť aspoň svojimi pestrými kreáciami. Jeseň je bohatá na „dizajnérske kúsky“, by bola škoda nevyužiť to. Gaštanom, tekviciam či šiškám stačí len malá úprava a už môžu poslúžiť ako dekorácia, ktorá sa navyše dá neskôr ďalej zužitkovať.

Farbami k lepšej nálade

S ubúdajúcim denným svetlom, pribúdajúcim chladom a so zmenou pracovného režimu dostáva naša nálada zabrať. Náladu si okrem iného môžeme zlepšiť aj farbami, ktorými sa obklopujeme. Jesenné teplé odtiene sú tie, ktoré by sme teraz mali vpustiť do svojich interiérov a záhrad. Na pestré rastliny rôznych tvarov, veľkostí a vôní je, našťastie, toto ročné obdobie veľmi bohaté.

Vence na privítanie

Veniec inšpirovaný jeseňou je dobrým zahrievacím kolom na našu tvorivosť pred tvorbou toho vianočného. Vence sú možno spočiatku náročnejšie na domácu výrobu, ale technika sa dá rýchlo naučiť. Okrem kurzov je aj množstvo videí na internete. Materiál na ozdobný veniec ľahko nájdete počas prechádzky v prírode. Využiť môžete rôzne plody, od hlohyne, machovky, rakytníka, šípok, šišiek až po opadané lístie zo stromov. Ozdobný veniec sa bude hodiť najmä na vchodové dvere či na jedálenský stôl.

výroba jesenných dekorácií

Zdroj: shutterstock.com

Tekvica – symbol jesene

Určite skôr ako hlohyňa či machovka sa vám s jeseňou asociuje tekvica. Našťastie, máme veľa druhov tekvíc, ktoré sa dajú použiť v kuchyni a zároveň aj ako dekorácia. Tekvice sa už tradične zvyknú vyrezávať na Halloween, sú ale aj iné možnosti. Ak by sa niekomu zdali málo farebné, môže si pomôcť akrylovými farbami.

Zrezaním a vydlabaním vnútra ich možno využiť ako prechodný kvetináč pre inú rastlinku.

Celý článok o jesenných dekoráciách si môžete prečítať na webe vdobrom.sk.

Kategória: Dekor
Tagy: jesenné dekorácie vence
Zdieľať článok