Axor H2O story vrcholí. Registrovať sa môžete už len do piatku 17. mája!

Axor H2O story vrcholí. Registrovať sa môžete už len do piatku 17. mája!

14. 05. 2013 Zdieľať

Už len necelý týždeň ostáva študentom architektúry a dizajnu na vysokých technických a umeleckých školách a univerzitách v Českej a Slovenskej republike na odovzdanie ich práce do 2. ročníka medzinárodnej študentskej súťaže Axor H2O story. Témou aktuálneho ročníka súťaže je voda v dizajne – dajte vode tvar. Súťažný prácu treba doručiť najneskôr do 17. mája 2013 na sekretariát súťaže.

Spoločnosť Hansgrohe, vyhlasovateľ súťaže v spolupráci s vydavateľstvom Jaga Group, s. r. o., vyzývajú vysokoškolákov zapojiť sa do druhého ročníka súťaže Axor H2O story. Súťaž je určená najmä tým, ktorí študujú odbor architektúra, pozemné staviteľstvo, dizajn a výtvarné umenie.

Úlohou študentov je spracovať tému vody v dizajne a dizajnu vo vode. „Voda má medzi živlami, ktoré stámilióny rokov tvarujú našu planétu, kľúčové postavenie. Rozhodli sme sa tento fakt obrátiť a študentov vyzývame, aby vodu skrotili, využili jej tvar a farbu,“ približuje hlavnú myšlienku zadania L. Grebec. Výsledkom ich snahy by mal byť návrh kúpeľne, ktorá obracia pozornosť na principiálny prieskum vody a jej pôsobenia v architektonickom kontexte dizajnu kúpeľne.

Stvárnenie kúpeľne nie je limitované obmedzeniami, akými je napríklad architektonický kontext. Jediným obmedzením je jej návrh v priestore s celkovou plochou do 40 m2.
 
Pri návrhu interiéru môže autor využiť výrobky z portfólia Axor, prípadne môže navrhnúť vlastné výrobky s originálnym dizajnom.
 
Absolútneho víťaza druhého ročníka súťaže Axor H2O story vyberie odborná porota. Víťaz bude mať jedinečnú možnosť predstaviť svoj súťažný návrh vo fyzickej podobe počas vyhľadávaného dizajnového podujatia Designblok 2013 v Prahe. Zároveň získa týždennú stáž v nemeckom centre vývoja a výroby nových výrobkov značky Axor.
 
Atraktívna týždenná stáž Axor čaká aj na víťaza, ktorý vzíde z hlasovania verejnosti. Autor návrhu s najvyšším počtom hlasov, ktoré získa počas on-line hlasovania na webovej stránke www.h2ostory.sk, bude mať jedinečnú možnosť vidieť proces tvorby novej dizajnovej kolekcie Axor.
 
Každý účastník sa musí zaregistrovať vyplnením registračného formulára na webovej stránke www.h2ostory.sk, a to odo dňa vyhlásenia súťaže až do 17. 5. 2013. Študenti zo Slovenska musia svoje práce odovzdať najneskôr do 17. 5. 2013 do 16. hodiny na sekretariát súťaže na adresu: spoločnosť Key Communications, Michalská 3, Bratislava.
 
Viac informácií nájdete na www.h2ostory.sk
Kategória: Aktuality
Zdieľať článok