Dotácie na solárne systémy sú späť

Dotácie na solárne systémy sú späť

17. 05. 2013 Zdieľať

Ľudia, ktorí v minulom roku premeškali možnosť nákupu solárneho systému s dotáciou, majú opätovnú príležitosť začať s využívaním obnoviteľných zdrojov energie. Značka Vaillant sa totiž k poskytovaniu dotácií na solárne zostavy vracia aj v tomto roku.

Solárne systémy sú skvelou investíciou do budúcnosti a po prvotných nákladoch môže užívateľ už len naplno ťažiť z výhod, ktoré mu prinesú. Energetický potenciál slnka je vysoký a čím skôr ho začnú ľudia využívať, tým skôr sa dostavia pozitívne výsledky v oblasti úspor energie,“ konštatuje Ing. Juraj Malík, vedúci technického oddelenia Vaillant Group Slovakia.

 

Bez dlhého čakania a vyplňovania žiadosti

K získaniu dotácie nemusíte splniť žiadne špeciálne požiadavky, ani sa zdržiavať komplikovaným vyplňovaním žiadosti a zháňaním potrebných dokladov. Dostane ju každý, kto si do konca roka zaobstará niektorú zo solárnych zostáv značky Vaillant. Na každý plochý solárny kolektor sa vzťahuje dotácia vo výške 200 eur, na kúpu každého trubicového solárneho kolektora možno dostať dotáciu 400 eur. To znamená, že pri zaobstaraní solárneho systému napríklad s piatimi trubicovými kolektormi, možno získať dotáciu vo výške až 2 000 eur. Na pomerne dlhý čas tak bude mať užívateľ teplú vodu prakticky zadarmo.
 

Úspory pri vykurovaní i príprave teplej vody

Solárne systémy Vaillant predstavujú komplexné riešenie pre ohrev teplej vody a vykurovanie s vysokou energetickou návratnosťou. Solárne kolektory, ploché alebo trubicové, možno namontovať na šikmú či plochú strechu, prípadne do voľného priestoru na záhrade. Zachytávajú až 95 % slnečnej energie. „Solárne systémy značky Vaillant sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou a komfortom počas prevádzky, ale aj pokrokovým, moderným dizajnom. Umožňujú získať nezávislosť od fosílnych palív a znížiť množstvo emisií prúdiacich do ovzdušia. Zároveň nimi možno predĺžiť životnosť kotla viac ako dvojnásobne,“ vymenúva prednosti solárnych zostáv značky Vaillant J. Malík. Pri solárnom ohreve teplej vody sa dajú dosiahnuť až 70% úspory, pri solárnej podpore vykurovania sa úspory pohybujú v rozmedzí 20 až 30%. 

auroSTEP plus

auroSTEP plus
Vaillant

Keď hlavnú úlohu hrá slnko 

Unikátnym spôsobom zapojenia jednotlivých komponentov v solárnej zostave je beztlakový solárny systém „drain-back“, ktorý pracuje na výnimočnom princípe voľného stečenia solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka. Na takomto princípe pracuje aj solárny systém auroSTEP plus s 250 alebo 350 l zásobníkom a špeciálne vyvinutým serpentínovým plochým kolektorom. Pri tomto systéme nie je nutné komplikované plnenie systému solárnou kvapalinou a následné odvzdušňovanie. Pre náročnejších zákazníkov s väčšou spotrebou teplej vody má Vaillant v ponuke Solárnu zostavu 1 s dvomi plochými kolektormi a Solárnu zostavu 2 s dvomi vákuovými trubicovými kolektormi. Bivalentný solárny zásobník s objemom 300 l sa totiž postará o to, aby sa teplá voda neminula prirýchlo a užívateľ jej mal vždy dostatok. „Solárnu zostavu 3 možno využívať nielen na ohrev vody, ale aj podporu vykurovania. Ide o komplexné riešenie, ktoré sa skladá z plochých alebo vákuových trubicových kolektorov a trivalentného akumulačného zásobníka. Nový montážny systém a nízka hmotnosť vákuových trubicových kolektorov umožňujú ich ľahkú manipuláciu a navyše časovo nenáročnú inštaláciu,“ hovorí Juraj Malík. Vákuový trubicový kolektor auroTHERM exclusiv sa vyznačuje vynikajúcou účinnosťou počas celého roka, a to aj v zimnom období. Má optimálny tvar, takže aj pri šikmom dopade svetelných lúčov je účinnosť rovnaká ako pri priamom svetle. 
 
Viac informácií na www.vaillant.sk

 

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok