IBF a SKH lákajú na „zelenú energiu“

16. 04. 2007
Zdieľať

Hlavnými témami nadchádzajúceho ročníka stavebných veľtrhov, ktoré sa tento rok uskutočnia v termíne od 17. do 21. apríla, budú „opravy bytového fondu“ a „zelená energia“. Veľtrhy tvoria štyri relatívne samostatné časti. Najrozsiahlejšiu časť predstavuje medzinárodný […]

Hlavnými témami nadchádzajúceho ročníka stavebných veľtrhov, ktoré sa tento rok uskutočnia v termíne od 17. do 21. apríla, budú „opravy bytového fondu“ a „zelená energia“.

Veľtrhy tvoria štyri relatívne samostatné časti. Najrozsiahlejšiu časť predstavuje medzinárodný stavebný veľtrh IBF pokrývajúci prakticky všetky oblasti stavebníctva – od realizácie stavieb, stavebné remeslá a technológie až po stavebné konštrukcie. Ďalším je medzinárodný veľtrh technických zariadení budov SHK Brno. Tu sa návštevníci môžu zoznámiť s najnovšími trendmi v oblasti sanitárnej techniky a interiérov kúpeľní. Ale tiež sa tu prezentujú výrobcovia a dodávatelia vykurovacej techniky, vzduchotechniky či klimatizácií a ďalších technických zariadení používaných v budovách. Zvedaví návštevníci si môžu doplniť svoje veľtržné portfólio ešte návštevou medzinárodného veľtrhu elektroinštalácií a osvetľovacej techniky ELEKTRO. Obľúbené informácie o novinkách a trendoch súčasného bývania tiež nájdu v stavebnom centre EDEN 3000.

Stavebné veľtrhy Brno sú podľa výsledkov hodnotenia Európskej federácie stavebného priemyslu jediný stavebný veľtrh medzinárodného významu v strednej a východnej Európe s vysokým zastúpením odbornej verejnosti (69 %). V rámci celej Európy dlhodobo patrí medzi 5 najväčších veľtrhov v odbore. Ide o prestížnu akciu na svetovej úrovni, tohto roku sa počas nej predstaví zhruba tisíc firiem. Usporiadatelia by aj v tomto roku radi zachovali vysokú úroveň zahraničnej odbornej návštevnosti a rovnako tak aj zahraničných vystavovateľov. Aj napriek tohtoročnej veľmi miernej zime zaznamenali 26 percentný nárast firiem v odbore vykurovacia technika – svoju ponuku bude prezentovať viac ako osemdesiat týchto subjektov. Rovnako ako v minulých rokoch ani v tomto organizátori nezabudli na bohatý sprievodný program. V rámci neho sa uskutočnia napríklad majstrovstvá Českej republiky v podlahárskych prácach, alebo medzinárodné sympózium Mosty 2007 venované najnovším poznatkom z oblasti mostov pozemných komunikácií v ČR a zahraničí.
Viac na www.stavebniveletrhybrno.cz  

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia