Koleso šťastia po 7 rokoch na Slovensku končí

11. 11. 2011 Zdieľať

Najväčšia marketingová akcia v segmente záhradnej techniky na Slovensku tento rok skončí. Svoju slovenskú derniéru odštartuje Koleso šťastia vo štvrtok 10. novembra 2011. „Za 7 rokov konania tejto akcie u nás nakúpilo vyše 1,2 milióna zákazníkov, ktorí ušetrili viac ako 48 miliónov Eur vďaka zľavám, ktoré si vytočili na Kolese šťastia,“ hovorí konateľ spoločnosti Mountfield SK Ivan Drbohlav.

Rozlúčka s Kolesom šťastia bude trvať do stredy 21. 12. 2011. V roku 2012 už žiadne Koleso šťastia spoločnosť Mountfield realizovať nebude. „S Kolesom šťastia končíme na vrchole, keď už sa samotná akcia stala fenoménom úspešne zvládnutej predajnej akcie. Máme na čo nadväzovať a do budúcnosti prídeme opäť s niečím novým,“ dopĺňa Ivan Drbohlav.


Posledné Koleso šťastia v spoločnosti Mountfield štartuje vo štvrtok 10. 11. 2011 od 9. hodiny vo všetkých 17 predajniach v Slovenskej republike. Súbežne s tým končí táto akcia aj v Českej republike. Koleso šťastia je najväčšou a najúspešnejšou marketingovou akciou v segmente hobby, záhrada, bazény a ich príslušenstvo. Koleso šťastia malo aj veľký charitatívny rozmer, len v roku 2011 odovzdala spoločnosť Mountfield 368 tisíc Eur jednotlivým charitatívnym organizáciám, občianskym združeniam, nadáciám a detským domovom.


Úspech Kolesa šťastia spoločnosti Mountfield bol založený na myšlienke ponúknuť zákazníkom najväčšiu predsezónnu zľavovú akciu na záhradné produkty skôr, ako ich budú majitelia domov a záhrad potrebovať, teda v zimnom období od januára do marca. Zákazníci, ktorí nečakali až na jar, tak boli odmenení v podobe zliav až do výšky 100% a svoju záhradnú techniku mohli využívať už od prvých jarných dní. „Hneď od prvých rokov sme vďaka tejto akcii v daných mesiacoch získali na Slovensku často aj viac ako 90% podiel v jednotlivých predajných komoditách,“ komentuje obrovský úspech Kolesa šťastia Ivan Drbohlav, konateľ spoločnosti Mountfield SK.


Zaujímavosti z histórie Kolesa šťastia:

 

• za 7 rokov existencie Kolesa šťastia sa predalo 154 623 benzínových kosačiek, 68 969 benzínových motorových píl, 13 221 záhradných traktorov, 312 069 kusov záhradného nábytku, 27 002 záhradných grilov a 28 906 krovinorezov. V priebehu 7 rokov Kolesa šťastia sa predalo aj viac ako 32 tisíc nadzemných bazénov
• vyše 150 šťastných výhercov si odviezlo autá značiek Ford, Volkswagen alebo Volvo
• viac ako 161 tisíc zákazníkov si v roku 2010 odnieslo zadarmo navigáciu alebo kameru
• v roku 2005 jeden kupujúci vyhral jackpot vo výške 5 miliónov slovenských korún

 

 

Viac na www.mountfield.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: mountfield
Zdieľať článok