Kuchynské trendy: Autentický vzhľad

08. 03. 2016
Zdieľať

Čo sa týka módnych trendov, v kuchyniach zostáva v obľube biela lesklá aj matná farba v kombinácii s drevom, ale na rebríčku obľuby stúpa škála šedých odtieňov. Uplatňujú sa na čelných plochách aj na pracovných doskách a samozrejme tiež vnútri korpusov. Nielen v kuchyniach, ale aj v kúpeľniach a v celom interiéri sa presadzuje čierna farba. Tieto valéry sa pre oživenie novo kombinujú so žiarivými aj pastelovými farbami. IN sú kovové doplnky, metalické odlesky a ultra lesklé alebo matné povrchy.

„U materiálov, ktoré imitujú prírodné povrchy, je dôležité, aby boli na pohľad aj na dotyk na nerozoznanie od originálu. Napríklad skrinky i pracovnej dosky so vzhľadom dreva majú nielen jeho kresbu a farbu, ale taktiež aj štruktúru. Bežne na nich pohladením pocítite plastická leta, hrče aj stopy po zuboch píly alebo dláta, „vysvetľuje Dušan Všelicha zo spoločnosti Oresi a dodáva:“ Naši dizajnéri odporúčajú čierne skrinky kombinovať s plochami so štruktúrou dreva a doplniť ich lesklými aj matnými farebnými akcentmi. Preferuje sa, aby sa materiály použité na kuchynskej pracovnej dosky, čelné aj bočné plochy skriniek dali ľahko udržiavať.“

Inšpiráciou môže byť spojenie modelovej kuchyne Virginia v dekore zemitého duba s matnými farebnými plochami skriniek Savana a leskom skriniek z línie Musa.

Viac informácií na : www.oresi.sk 

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia