Nadčasová krása tehlovej fasády

30. 03. 2020
Zdieľať

Túžite dať vášmu domu výnimočný vzhľad? Lícové tehly Terca sú nositeľom tradície v novej podobe. Fasáda s vonkajšou pohľadovou vrstvou z režného muriva je nadčasová a prakticky večná. Dokonca aj bez údržby.

Lícové tehly a tehlové obkladové pásiky Terca od spoločnosti Wienerberger sa uplatnia na fasáde bez ohľadu na to, či túžite po modernej architektúre, alebo je vám bližší vidiecky štýl. Ide o stopercentne prírodný materiál, ktorý je zárukou vynikajúcich vlastností a odolnosti obvodového plášťa proti poveternostným vplyvom. Kreatívne ich možno využiť nielen v exteriéri, ale aj v interiéri.


Rekonštruovaný objekt OFFICE 142, ktorý nájdete na jednom z hlavných dopravných ťahov vo východnej časti Bratislavy, zaujme už z diaľky fasádou z neomietaného tehlového muriva Terca.

tehlová fasáda
Wienerberger – Slovenské tehelne, s. r. o.

Rekonštruovaný objekt OFFICE 142, ktorý nájdete na jednom z hlavných dopravných ťahov vo východnej časti Bratislavy, zaujme už z diaľky fasádou z neomietaného tehlového muriva Terca.

Fasáda starnúca do krásy

Pri správnom návrhu a dôkladnej realizácii je životnosť tehlového lícového muriva prakticky neobmedzená. Fasáda si trvalo zachová svoju farebnosť a odolnosť, a to bez akejkoľvek ďalšej údržby alebo dodatočnej povrchovej úpravy.

Vzhľad obloženého povrchu sa môže líšiť nielen farebnosťou a typom použitých lícových tehál či tehlových pásikov, ale aj farbou škárovacej malty, hrúbkou a tvarom škáry. 


Tehlová stena krásne oživí exteriér i interiér.

tehlová fasáda
Wienerberger – Slovenské tehelne, s. r. o.

Tehlová stena krásne oživí exteriér i interiér.

Lícové tehly alebo obkladové pásiky?

Lícové tehly sú určené na zhotovenie vonkajšej vrstvy prevetrávanej fasády. Prevetrávaná fasáda z lícových tehál Terca má, okrem vyššie uvedených výhod, aj ďalšie vítané úžitkové vlastnosti. Optimalizuje tepelnoizolačné vlastnosti obvodovej steny, podstatne obmedzuje prenikanie hluku z vonkajšieho prostredia a výrazným spôsobom bráni ochladzovaniu obvodovej steny vplyvom vetra. Pri drevostavbách môže dokonca zvýšiť stabilitu obvodovej steny. V neposlednom rade sa vyznačuje vysokou požiarnou odolnosťou a stabilitou.

Jednoduchším variantom, ako dosiahnuť vzhľad tehlového muriva sú tehlové obkladové pásiky Terca. Ich hrúbka je len 23 mm, no vizuálny efekt na fasáde je vďaka doplnkovým rohovým pásikom na nerozoznanie od tehlového muriva. Obkladové pásiky z pálenej tehly sú mrazuvzdorné a odolné proti poveternostným vplyvom. Výhodou tehlových pásikov je možnosť ich použitia aj na finálnu povrchovú úpravu kontaktných zatepľovacích systémov s tepelnoizolačnými doskami na báze minerálnej vlny alebo polystyrénu. Vernú imitáciu väzby muriva na rohoch zaručia doplnkové rohové pásiky.2616009
Wienerberger – Slovenské tehelne, s. r. o.

Lícové tehly – každá je originál

Lícové tehly robí jedinečnými ich štruktúra. Tieňohra pri dopade slnečného svetla či umelého osvetlenia na tehly a škáry prepožičiava povrchom nezameniteľný pôvab.

Lícové tehly Terca sa vyrábajú technológiou napodobňujúcou ručnú výrobu. Každá tehla sa tvaruje samostatne, nenájdu sa dva rovnaké kusy. Tento technologický postup zanecháva na tehlách charakteristický rukopis – príjemný rustikálny vzhľad podčiarknutý nepravidelným tvarom bez ostrých hrán a rohov.

Výhodou je bohatá škála farebných odtieňov a povrchových úprav, ktoré lícové tehly Terca ponúkajú. Vhodné sú nielen na zhotovenie stien, ale aj stĺpov, prekladov, ako aj kozubov alebo rôznych prvkov záhradnej architektúry a pod. 

www.wienerberger.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: tehlová fasáda Wienerberger
Zdieľať článok
Tehlové obkladové pásiky ako povrchová úprava zatepleniaDom z tehly

Tehlové obkladové pásiky ako povrchová úprava zateplenia

Chcete ušetriť energiu? Pomôže vám tepelnoizolačná omietkaDom z tehly

Chcete ušetriť energiu? Pomôže vám tepelnoizolačná omietka

V záhrade po babičke objavili žlté voňavé plody. O aký strom ide?Záhrada

V záhrade po babičke objavili žlté voňavé plody. O aký strom ide?

Stonkový zeler v sebe ukrýva množstvo vzácnych vitamínov. Už ste ho zaradili do svojho jedálnička?Záhrada

Stonkový zeler v sebe ukrýva množstvo vzácnych vitamínov. Už ste ho zaradili do svojho jedálnička?

Diskusia