Nová aplikácia na meranie denného svetla

Nová aplikácia na meranie denného svetla

21. 04. 2016
Zdieľať

Súčasťou ideálneho bývania je určite maximálne presvetlený interiér, v ktorom sa dá dobre pracovať, i oddychovať s blízkymi. To, či má ten váš naozaj dostatočný prísun denného svetla teraz zistíte jednoducho - prostredníctvom mobilnej aplikácie LUXMETER.

Bez ohľadu na to, či ide novostavbu alebo rekonštrukciu, treba vždy hľadieť na svetelné podmienky, ktoré okolité prostredie poskytuje. A keď je to možné – zároveň z nich vyťažiť čo najviac. To, či sa vám snaha o dostatočné presvetlenie interiéru počas projektovania vydarila, vám pomôže zistiť nová mobilná aplikácia od spoločnosti VELUX. 

Jej ovládanie je úplne jednoduché. Po stiahnutí a nainštalovaní do smartfónu alebo tabletu ju možno hneď spustiť a prejsť sa po všetkých miestnostiach domu. Telefón treba držať displejom nahor, pričom sa okrem snímania osvetlenosti ponúka možnosť sledovať hodnoty presvetlenia v rôznych priestoroch. Aplikácia zároveň hneď ukáže, pre aký priestor sa daná úroveň presvetlenia hodí a aké sú odporúčané hodnoty pre konkrétnu miestnosť. Aktuálne nameraný výsledok možno na obrazovke zastaviť pomocou tlačidla „pause“, ďalšie meranie sa spustí pri stlačení „play“. Aplikácia meria a zobrazuje orientačné hodnoty intenzity osvetlenia v luxoch.

Ak chcete vedieť, v akých svetelných podmienkach trávite svoj súkromný i pracovný život, stačí, keď si stiahnete aplikáciu LUXMETER v Google Play alebo v App Store

www.velux.sk/zdravebyvanie 

 

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia