Regionálne kolo stredoškolskej súťaže Xella má svojich víťazov

Regionálne kolo stredoškolskej súťaže Xella má svojich víťazov

30. 07. 2013 Zdieľať

Spoločnosť Xella, výrobca stavebného materiálu Ytong, sa okrem tradičnej študentskej súťaže pre vysokoškolských študentov angažuje aj v stredoškolskej súťaži. Podporuje mladých študentov stredných priemyselných škôl tretích a štvrtých ročníkov so stavebným zameraním, pre ktoré každoročne vyhlasuje študentskú súťaž o najlepší študentský projekt rodinného alebo bytového domu s využitím systému Ytong.

Cieľom súťaže je pomoc budúcim staviteľom a projektantom z radov stredoškolských študentov, využitie teoretických vedomostí v praktickom návrhu a možnosť nahliadnutia „pod pokrievku“ prác v projektantských kanceláriách. Odmenou pre tri najlepšie návrhy sú zaujímavé finančné odmeny a certifikát o účasti v súťaži, pričom v nedávnom regionálnom kole súťaže uspeli študenti zo Strednej priemyselnej školy stavebnej a geodetickej na Drieňovej ulici 35 v Bratislave. Na prvých troch miestach sa umiestnili:   
1. miesto : Dávid Horváth 
2. miesto:  Veronika Balážová 
3. miesto:   Nikola Lisá 

Na Slovensku ide o prvý krok k zavedeniu stredoškolskej súťaže, ktorá nadväzuje tradíciu českej súťaže – jej 8. ročník vyvrcholí teraz v septembri. Do slovenského 2. Ročníka plánuje Xella osloviť všetky stavebné priemyselné školy a vytvoriť tak tradíciu stredoškolskej súťaže aj na Slovensku. 

Viac informácií o súťaži ako aj víťazné práce nájdete na: 
www.ytong.sk/sk/content/aktuality_uz-pozname-vysledky-regionalneho-kola-stredoskolskej-sutaze-xella.php

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok