Strešná krytina Terran Generon
Zdroj: Mediterran

Šetrná strecha už aj na Slovensku

29. 07. 2022 Zdieľať

Stavebníctvo má obrovský vplyv na životné prostredie, preto je namieste otázka, prečo okrem základnej úlohy ochrániť naše domovy a naše hodnoty, by nemohla strecha plniť ešte aj úlohu aktívneho, ekologického, čistého a bezpečného zdroja energie?

Životodarná energia Slnka je nevyčerpateľná, preto spoločnosť Mediterran Slovakia, s.r.o., výrobca strešnej krytiny Terran, využívajúc neobmedzenú silu prírody vytvorila revolučnú solárnu strešnú škridlu, Generon, ktorá zdobí strechu už aj na Slovensku.

Strešná krytina Terran Generon

Zdroj: Mediterran

Terran Generon je strešná krytina s integrovaným solárnym článkom, ktorý má také isté vlastnosti, ako ostatné súčasne vyrábané produkty firmy Mediterran Slovakia (odolnosť proti mrazu, presné rozmery, vodonepriepustnosť, povrchová ochrana), ale na povrch tejto krytiny sú integrované solárne články takým spôsobom, že spôsob ich ukladania a vzhľad sa takmer zhodujú s klasickými škridlami a ich pôvodná ochranná funkcia na celej ploche strechy je dokonale zaistená. Škridla Generon zároveň inovatívne využíva obnoviteľný zdroj energie a tým vám ponúka nielen estetické, ale aj ekologické riešenie bez kompromisov.

www.terran.sk

www.generon.sk

Zdroj: Mediterran Slovakia s.r.o.

Kategória: Aktuality
Tagy: strešné krytiny
Zdieľať článok