Svetoví odborníci ekologickej architektúry navštívia Bratislavu

03. 06. 2016
Zdieľať

Priekopník ekologickej architektúry Gernot Minke z Nemecka a renomovaný švajčiarsky architekt Werner Schmidt prídu 18. júna do Bratislavy. Predstavia najnovšie trendy v bioarchitektúre i vlastnú ekologickú architektonickú tvorbu, pri ktorej využívajú prírodné materiály a netradičné stavebné techniky.

Domy zo slamy, hlinené staviteľstvo, zelené strechy – zdraviu prospešné stavanie v súlade s prírodou, je téma, ktorá zaujíma nielen odbornú verejnosť, ale i laikov vyznávajúcich zdravý životný štýl.

„Profesionálni projektanti nájdu na prednáškach inšpiráciu pre budúcu tvorbu a laikov určite zaujmú možnosti využitia lokálnych prírodných materiálov pre svojpomocnú  výstavbu“ hovorí Mrg. art. Bjørn Kierulf, odborník na energeticky pasívne domy.

Gernot Minke a Werner Schmidt priblížia svoj pohľad na zdravé a udržateľné bývanie aj pre obyvateľov mesta. Predstavia vlastnú tvorbu, ktorá je výnimočná experimentovaním a využívaním prírodných materiálov ako sú hlina a slama. 


Gernot Minke_kupola v Hrubom Suri

Gernot Minke_kupola v Hrubom Suri
Daniel Marinica

Jedinečné prednášky dvoch svetových velikánov súčasnej bioarchitektúry pripravilo občianske združenie ArTUR – Architektúra pre trvalo udržateľný rozvoj v rámci svojich vzdelávacích aktivít v oblasti udržateľnej architektúry. Taktiež bude priestor na diskusiu.

Hlavnými partnermi projektu sú Goetheho inštitút a Švajčiarske veľvyslanectvo.

Prednášky (v angličtine) sa uskutočnia v sobotu 18. júna 2016 o 17:00 hod. v Starej tržnici na námestí SNP v Bratislave. 

Predpredaj vstupeniek: www.ticketportal.sk

Viac informácií o podujatí nájdete na webovej stránke združenia ArTUR (www.ozartur.sk)

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia